To polityczna decyzja

  

Rezolucja Komisji Europejskiej w sprawie rzekomego łamania praworządności w Polsce zdumiewa. Po pierwsze dlatego, że z punktu widzenia prawa międzynarodowego KE nie ma żadnego tytułu, by podejmować tego typu działania w stosunku do państwa członkowskiego. Po drugie, zamiast zajmować się realnymi problemami Europy: przede wszystkim zapewnieniem bezpieczeństwa Europejczykom wobec wzbierającej fali terroryzmu, znajduje sobie temat zastępczy i chłopca do bicia w postaci polskiego rządu i polskiego państwa. Postępowanie to przypomina sytuację tonącego okrętu, na którym kapitan, zamiast go ratować, robi karczemną awanturę z powodu skrzypienia drzwi na drugim pokładzie. Po trzecie, to nie w Polsce jest łamana praworządność, lecz gdzie indziej – np. w Niemczech mamy ewidentne łamanie praw człowieka w zakresie wolności słowa, a media publiczne są cenzurowane przez władzę wykonawczą. Na końcu, niesłychane jest to, że KE ogłosiła swoje stanowisko w trakcie trwania procesu legislacyjnego: prezydent nie podjął decyzji w sprawie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Pokazuje to, że jej decyzja nie ma charakteru merytorycznego, jedynie wymiar czysto polityczny.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts