Najpilniejsza reforma

  

Prof. Andrzej Koźmiński opowiada często o mieście Phoenix w Arizonie (USA), w którym mieszkają prawie sami bogacze w pałacach otoczonych murami. Bogacze też chorują. I w Phoenix bogaczowi zrobią dowolną operację. „Wytną, przytną, wszyją mu wszystko, co zechce, byle zapłacił te kilkaset tysięcy dolarów” – śmiał się. Pozwala im to wierzyć w nieśmiertelność.

Nie jesteśmy bogaczami, nie liczymy na nieśmiertelność. Ani na bezpłatny przeszczep kolejnych sześciu serc, ani na implanty zębowe po 12 tys. zł za sztukę. Ale liczymy na to, że starczy na narkozę dla dziecka, że kupi się z refundacją potrzebny drogi lek, a człowiek ze złamaną nogą lub zawałem nie będzie czekał na SOR-ze na lekarza 16 czy 20 godzin. Gołym okiem widać, że NFZ się nie sprawdził, kasom nie pozwolono się rozwinąć. Walka z korupcją skończyła się wraz z uniewinnieniem dr. G. Wielu lekarzy straciło serce do pacjentów, system jest niewydolny. A nadchodzi czas rodzenia dzieci. Na plażach nad Bałtykiem, w parkach Ursynowa i Krynicy-Zdroju, na wiejskich chodniczkach widać setki, tysiące młodych kobiet w ciąży. Drugie, trzecie... Urodzą w szpitalu, będą potrzebni pediatrzy. I dobry system. Panie ministrze, do dzieła!
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts