Alarm bombowy w Lublinie. Policja zabezpieczyła pakunek

  

Jak ustalił portal niezalezna.pl w jednym z lubelskich autobusów znaleziony został podejrzany pakunek. Kierowca autobusu miejskiego zawiadomił policję.

Autobus zjechał na pętlę, a przybyli na miejsce funkcjonariusze policji i pirotechnicy zabezpieczyli pakunek. Przy użyciu robota reklamówkę z podejrzaną zawartością wyniesiono z pojazdu.

Na razie nie ma żadnych oficjalnych informacji na temat zawartości reklamówki. Jej sprawdzeniem i ewentualną neutralizacją zajmują się już odpowiednie służby.


WIDEO:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Pakiet przeciwko kryzysowi. Nieoficjalnie: jest porozumienie ministrów państw unijnych

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/moerschy

  

Ministrowie finansów państw Unii Europejskiej wypracowali porozumienie w sprawie planu ratunkowego, który ma być odpowiedzią na kryzys, wywołany przez pandemię koronawirusa - przekazały źródła unijne.

Szefowie resortów finansów "27" mieli zacząć wideokonferencję o godz. 17, ale jej start był kilkakrotnie odkładany ze względu na próby wypracowania w mniejszych grupach kompromisu między państwami południa i północy Europy. Ostatecznie spotkanie zaczęło się o 21.30 i krótko po tym pojawiły się przecieki o porozumieniu.

Według nieoficjalnych informacji porozumienie wykuły Francja, Niemcy, Hiszpania, Włochy i Holandia, której stanowisko było najbardziej nieprzejednane. Rząd w Hadze odrzucał najmocniej możliwość wypuszczenia euroobligacji i chciał, żeby dostęp do środków z Europejskiego Mechanizmu Stabilności był uzależniony od spełnienia określonych warunków. Według źródeł PAP ostatecznie nie będzie żadnych warunków, ale tylko wobec środków przeznaczanych na opiekę zdrowotną.

Ministrowie pracowali nad planem, który składa się z kilku elementów: funduszu gwarancyjnego Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI), wsparcia miejsc pracy, czyli wartej ok. 100 mld euro inicjatywy SURE przedstawionej przez Komisję Europejską oraz ostrożnościowej warunkowej linii kredytowej z Europejskiego Mechanizmu Stabilności (EMS).

W sumie mają one zapewnić do 500 mld euro finansowania dla gospodarki UE.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts