A oni dalej swoje

  

Powoli kończy się wykorzystywanie Trybunału Konstytucyjnego do bieżącej walki politycznej. Na ostatnim posiedzeniu Sejmu zakończono pracę nad nową ustawą o TK. Oczywiście podczas głosowań nie obyło się bez chamskich i głupich wystąpień przedstawicieli PO i partii Nowoczesna, ale do tego już zdążyliśmy się przyzwyczaić.

Jednak nasuwa się refleksja, w jaki sposób tak wielu młodych ludzi, bez jakiejkolwiek kindersztuby, zostało posłami RP. Po głosowaniach prezes Andrzej Rzepliński zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie uchwalonej ustawy. Istne kuriozum! Niestety TK wykorzystywany jest do walki politycznej również przez lokalnych działaczy PO, którzy zasiadając w radach miast, wykorzystują swój mandat społeczny, wprowadzając uchwały mówiące o konieczności stosowania się władz miasta do wyroków TK. Na szczęście wojewodowie stwierdzają nieważność tych uchwał, wykazując ich sprzeczność z porządkiem prawnym obowiązującym w RP. Jeszcze dalej poszedł wojewoda krakowski Józef Pilch, który w ogóle unieważnił rezolucję Rady Miasta Krakowa o Trybunale Konstytucyjnym, stwierdzając, że rada przekroczyła swoje kompetencje. No i tak trzymać!
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts