Żołnierze 3. Batalionu piechoty zmotoryzowanej Błękitnej Brygady uczestniczyli w szkoleniu z ratownictwa wodnego i pokonywania przeszkody wodnej podręcznymi środkami przeprawowymi – informuje oficjalny portal 12. Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni Józefa Hallera w Szczecinie.

W dniach 20 -22 lipca br., w ramach przygotowania do wrześniowego pokonywania rzeki Odry na poligonie Biała Góra koło Krosna Odrzańskiego, żołnierze z pododdziałów 3. Batalionu piechoty zmotoryzowanej ze Stargardu  uczestniczyli w kompleksowym szkoleniu, dopuszczającym pododdziały do pokonywania przeszkody wodnej na KTO Rosomak – czytamy na portalu 12BZm.

Zajęcia odbywały się w ośrodku wodnym 2. Brygady Zmechanizowanej. Przez 3 dni żołnierze doskonalili umiejętności pływackie oraz techniki ratownictwa wodnego tj. pływanie kraulem ratowniczym i pod wodą, skok ratowniczy i holowanie osoby tonącej, ewakuacja tonącego z lądu oraz na łódź i ponton ratowniczy. Ponadto, poznali w działaniu praktycznym sprzęt ratowniczy oraz przeprawowy. Realizowali również akcję ratowniczą przy użyciu kół oraz rzutek holowniczych wraz z reanimacją osoby poszkodowanej – podaje 12BZm.