Siedem tysięcy osób pokonało 10-kilometrowy dystans, oddając w ten sposób hołd powstańcom warszawskim. Za nami kolejny Bieg Powstania Warszawskiego.

To jedna z najważniejszych, a na pewno najpiękniejsza impreza biegowa w stolicy i zarazem ważny element obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W 26. edycji Biegu Powstania Warszawskiego do mety usytuowanej na stadionie Polonii dobiegło siedem tysięcy osób. Zwycięzców uhonorowali powstańcy, którzy towarzyszyli biegaczom także na trasie, która wiodła przez miejsca walk, obok pomników i tablic wskazujących na najważniejsze momenty narodowego zrywu z 1944 roku.

Na metę najszybciej dobiegli Maciej Badurek z Mińska Mazowieckiego (czas 31.27) i Karolina Pilarska z WKB Meta Lubliniec (czas 35.47). Drugi wśród mężczyzn (31.40) Michał Bernardelli reprezentujący AZS SGH w Warszawie, w Biegu Powstania Warszawskiego wziął udział po raz trzeci i po raz trzeci zajął drugie miejsce.

Przed wieczornym biegiem na „dyszkę” 500 osób wzięło udział w „zdobywaniu” PAST-y, symbolu Powstania Warszawskiego. Najlepsi zawodnicy wbiegli na 9. piętro historycznego budynku w mniej niż minutę. Rafał Krzeszewski z Warszawy potrzebował do tego 38 sekund, najlepsza kobieta - Alicja Luba z Warszawy - pokonała dziewięć pięter w czasie 53 s.