W 72. rocznicę zrywu Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło do współpracy artystę, który od lat jest na polskim rynku synonimem oryginalności i jakości - Andrzeja Smolika. Efektem tej współpracy jest płyta „Historie” z gościnnym udziałem Natalii Grosiak i Miuosha.

Zaproszeni artyści zmierzyli się z niezwykłym materiałem wspomnieniowym dotyczącym życia powstańców po Powstaniu Warszawskim. Te poruszające historie opowiadają o tym, jak głębokie piętno na ich życiu odcisnęły wydarzenia z 1944 roku, jak potoczyły się dalsze losy mieszkańców Warszawy i czy po latach wojny odnaleźli swoich bliskich. Część z tych historii kończy się szczęśliwym i wzruszającym finałem, jednak wiele z nich przepełnionych jest dramatycznym zmaganiem z powojenną rzeczywistością.

Muzykę do wspomnień skomponował Smolik, teksty napisali Grosiak i Miuosh.

W dniu premiery płyty, 29 lipca 2016 w Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się wyjątkowy koncert promujący to wydawnictwo. Tego wieczoru, oprócz Smolika, Natalii Grosiak, Miuosha i towarzyszącego im zespołu, na scenie pojawią się również specjalnie zaproszeni goście. 

Płytę promuje singiel „Alunia”; muzyka Andrzej Smolik, tekst i wykonanie: Natalia Grosiak

POSŁUCHAJ: