To nie jest dobry czas dla przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Grzegorz Schetyna stracił już władzę na Dolnym Śląsku, doprowadził do rozwiązania koalicji z ludowcami we własnym regionie. Teraz wyrzuca z partii znanych posłów, inni sami rezygnują z ważnych funkcji. Eksmitowani nie wiedzą o co chodzi, tłumaczą że nic nie zrobili. Michał Kamiński postanowił wyjść przed szereg. Zaczął wyśmiewać byłego szefa.

„Schetyna jest fatalnym i śmiesznym przywódcą PO. Widział pan taki piękny filmik na YouTube o bałwanku, który topnieje? Schetyna jest tym bałwankiem” - powiedział Michał Kamiński w wywiadzie dla „Super Expressu".

Były poseł Platformy skomentował w ten sposób wykluczenie jego oraz dwóch innych posłów ze struktur partii.

- W sondażu dla pańskiej gazety(red.SE) PO ma 10 proc. To jest wielki sukces charyzmatycznego przywódcy Grzegorza „bałwanek się topi” Schetyny. Problemem PO jest właśnie ten fatalny przywódca. Człowiek, który nie ma poglądów politycznych. Dogaduje się z PiS dla swoich politycznych interesów. Coraz więcej osób w PO wie, że Schetyna jest gotów sprzedać PO - nie kryje słów krytyki pod adresem szefa Platformy obywatelskiej były poseł tej partii.

– Nie zajmuję się analizą Schetyny. Ja jak większość Polaków się z niego śmieję. - dodał Kamiński


Około 30 posłów PO podpisało się pod apelem do zarządu partii o cofnięcie decyzji ws. wykluczenia trzech posłów: Michała Kamińskiego, Jacka Protasiewicza i Stanisława Huskowskiego.

Grzegorz Schetyna „od dłuższego czasu bardzo szkodzi Platformie - skomentował na antenie "Radia dla Ciebie" posunięcia Schetyny Stefan Niesiołowski - „przywódca tak się nie zachowuje” - dodał.

CZYTAJ WIĘCEJ: Dzieje się - Niesiołowski odkrył winnego (o dziwo, nie w PiS). Ruszył do boju ze Schetyną

- W Platformie jest przede wszystkim miejsce dla lizusów Schetyny - nie kryje oburzenia Niesiołowski.

Sytuacje, jaka panuje w Platformie skomentował również Jacek Protasiewicz:

- Chodziło o wykluczenie osób, które pytają szefa PO Grzegorza Schetynę o decyzje, które podejmuje, o decyzje szkodliwe dla partii i szkodliwe dla Polski-powiedział były poseł PO.

Do listu odniósł się także Huskowski, który przed kilkoma tygodniami wystosował do parlamentarzystów PO list, w którym skrytykował Schetynę za rozmowy z PiS na temat utworzenia koalicji w sejmiku dolnośląskim


- Bardzo się cieszę, że są posłowie i senatorowie zapewne, Platformy, którzy próbują nas bronić i podejmują się takiego dzieła trochę straceńczego, ponieważ za swój list ja zostałem zapewne wyrzucony z Platformy. Zapewne, ponieważ nikt mi tego nie powiedział. Choć słyszałem, że drugim powodem było to, że jakoby od stycznia jestem dogadany z Nowoczesną, że chcę tam przejść — powiedział Huskowski.