Wraca dobre do IPN

  

Nowym prezesem IPN został dr Jarosław Szarek. Nie udało się wpakować go na minę, czego chciała Platforma Obywatelska, wmawiając, że nowy prezes relatywizuje przyczyny zbrodni w Jedwabnem. Nie udało się znaleźć innych „rewelacji”, które uniemożliwiłyby objęcie fotela prezesa przez tego pochodzącego z Krakowa „człowieka śp. Janusza Kurtyki”. Przez długi czas miałem okazję jako student, stażysta i praktykant przyglądać się pracy krakowskiego oddziału IPN. Jest on pełen znakomitych fachowców i oddanych patriotów, by wymienić oprócz dr. Szarka choćby dr. Mateusza Szpytmę, którego zasługą jest przywrócenie polskiej pamięci bohaterskiej rodziny Ulmów z Markowej, ludzi, którzy za pomoc Żydom zapłacili w czasie II wojny światowej największą cenę. Mam nadzieję, że wraz z dr. Szarkiem do Warszawy przybędzie z Krakowa cały zastęp takich właśnie „ludzi Kurtyki”. To będzie prawdziwa dobra zmiana. Śp. Prezes byłby zadowolony.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts