Papieże nad Warszawą

  

W najbliższy weekend na mieszkańców Warszawy i przybyłych do stolicy na Światowe Dni Młodzieży w Diecezjach pielgrzymów z całego świata powitają papieże. Każdego wieczora od godz. 21.37 aż do północy na budynku PZU przy ul. Jana Pawła II 24 wyświetlane będą wizerunki Franciszka i św. Jana Pawła II.

– Bardzo się cieszymy z przybycia pielgrzymów do Warszawy. Aby ich przywitać przygotowaliśmy małą niespodziankę, którą można oglądać na ścianie siedziby PZU. Jak wszyscy wiedzą, mieści się ona… przy Alei Jana Pawła II – mówi Michał Krupiński, prezes zarządu PZU SA., oficjalnego ubezpieczyciela ŚDM.

Atrakcje czekają też na pielgrzymów w Krakowie. Dzięki wsparciu PZU w krakowskim Muzeum Narodowym otwarto wyjątkową wystawę pt. „Maria Mater Misericordiae” („Maria Matka Miłosierdzia”). Goście z całego świata będą mogli podziwiać zbiór blisko 100 dzieł z okresu od XIV do XVIII wieku. Wśród autorów znajdują się m.in. Donatello, Andrea Mantegna oraz Giorgio Vasari.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Hakerzy zaatakowali... policję

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Nieznani hakerzy włamali się w nocy z piątku na sobotę do serwisu rozsyłającego informacje prasowe londyńskiej policji metropolitalnej. Opublikowali na stronie i w mediach społecznościowych obraźliwe wiadomości. "Co zrobicie, zadzwonicie po policję?" - kpili.

Hakerzy włamali się do systemu dystrybucyjnego, który automatycznie zamieszcza informacje na stronie i kontach społecznościowych policji, a także rozsyła je do akredytowanych dziennikarzy. Łącznie opublikowano kilkanaście wpisów, które obrażały policję oraz zawierały niepotwierdzone oskarżenia dotyczące innych osób.

Nadinspektor Roy Smith z Metropolitan Police potwierdził, że taki incydent miał miejsce. Napisał na Twitterze, że doszło do "nieautoryzowanego dostępu" do oficjalnych kont policji.

"Nasz zespół prasowy ciężko pracuje, aby usunąć te wiadomości i zadbać o bezpieczeństwo konta. Prosimy o ignorowanie tweetów, dopóki nie potwierdzimy, że nasze konto jest z powrotem pod kontrolą"

- zaapelował.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl