Od północy w Polsce obowiązuje alert ALFA w "realu" i BRAVO w cyberprzestrzeni

- Premier Beata Szydło podpisała zarządzenie w sprawie wprowadzenia stopnia alarmowego "ALFA" od północy 20 lipca i stopień alarmowy BRAVO, jeśli chodzi o cyberprzestrzeń - poinformował Rafał

Filip Błażejowski/Gazeta Polska
- Premier Beata Szydło podpisała zarządzenie w sprawie wprowadzenia stopnia alarmowego "ALFA" od północy 20 lipca i stopień alarmowy BRAVO, jeśli chodzi o cyberprzestrzeń - poinformował Rafał Bochenek, rzecznik rządu. Dodał, że alerty będą obowiązywać do 1 sierpnia.

"Zgodnie z prawem, szef rządu może wprowadzić jeden z czterech stopni alarmowych: ALFA, BRAVO, CHARLIE i DELTA. Każdy z tych alertów ma swój odpowiednik w świecie wirtualnym, czyli online. Nazwa alertu w takim przypadku jest poszerzana o litery CRP" - wyjaśnia Radio Zet, a serwis niebezpiecznik.pl dodaje: „Stopień BRAVO-CRP oznacza zwiększone ryzyko ataku na państwowe systemy teleinformatyczne, bez podania dokładnie, o które chodzi”.

Rafał Bochenek przyznał, że "chodzi o wzmocniony monitoring cyberprzestrzeni i dyżury osób, które są odpowiedzialne za bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni".

Na czas Światowych Dni Młodzieży wprowadzono również alert ALFA, obowiązujący w świecie realny, a jest związany z zagrożeniem ataków terrorystycznych. ALFA jest jednak najniższej rangi, czyli wprowadzony został prewencyjnie niż z powodu jakiekolwiek zagrożenia. Jak to zostało określona ALFA ma "charakter ogólnego ostrzeżenia".

 

 Źródło: radiozet.pl,niezalezna.pl,niebezpiecznik.pl

#Światowe Dni Młodzieży #alert

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo