Ondrej Duda został sprzedany przez Legię do Herthy Berlin. Strony nie ujawniają kwoty transferu, jednak nieoficjalnie wiadomo, że klub z Bundesligi zapłaci "Wojskowym" niemal 5 mln euro.

Dziś rano Duda przeszedł testy medyczne w Hercie. W Berlinie zjawił się w obecności ojca, który pełni także rolę menedżera zawodnika. Po południu Hertha oficjalnie zaprezentowała Słowaka w swoich barwach.

Dla Legii sprzedaż Dudy to ogromny sukces. W kuluarach można dowiedzieć się, że Niemcy zapłacą za niego niemal 5 mln euro, a z bonusami - ponad 5 mln. To najwyższy transfer w historii klubu z Łazienkowskiej, wcześniej za 4,3 mln euro do Arsenalu sprzedano w 2007 roku Łukasza Fabiańskiego. 

„Duda zadebiutował w Legii dziewiątego marca 2014 roku, w ligowym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław. Mecz zakończył się remisem 1:1, a Duda rozpoczął go w podstawowym składzie Wojskowych. W czasie pobytu w Warszawie Ondrej dwukrotnie świętował zdobycie zarówno mistrzostwa jak i Pucharu Polski, będąc ważną postacią w drużynie na drodze do zdobycia tych trofeów. W sumie w naszym Klubie wystąpił 101 razy, ostatni raz w ligowym spotkaniu z Jagiellonią Białystok. Teraz będzie kontynuował swoją karierę w jednej z najlepszych lig w Europie – niemieckiej Bundeslidze. Ondrej, wszystko dobrego i powodzenia w nowym klubie! Dziękujemy za postawę na boisku, jak i poza nim i do zobaczenia przy #Ł3!” - czytamy na oficjalnej stronie Legii. 

Duda powalczy z Herthą o Ligę Europy. Legia wciąż ma szansę zakwalifikować się do Ligi Mistrzów. W II rundzie wyeliminowała Zrinjski Mostar, teraz spotka się ze zwycięzcą dwumeczu AS Trencin - Olimpija Ljubljana. Rywala pozna już dziś wieczorem.