Rzepliński twierdzi, że rząd prowadzi w Polsce... wojnę hybrydową

  

- Uchwalanie nowych ustaw, które stanowią narzędzie do pracy co 2-3 miesiące, jest elementem wojny hybrydowej. Sądy nie znoszą takiego ping-ponga, w jaki gra z nimi rząd - powiedział dziś prof. Andrzej Rzepliński, prezes Trybunału Konstytucyjnego. To oczywiście komentarz do projektu nowej ustawy o TK.

Rzepliński - ofiara "wojny hybrydowej" i gry w "ping-ponga" - skarżył się też, że Trybunał Konstytucyjny nie został poproszony ani w Sejmie, ani w Senacie do współpracy nad ustawą.

"Jest to ustawa tymczasowa. Nie ma nic gorszego dla TK i organu władzy sądowniczej" - narzekał Rzepliński.


Oczekuję, że po mojej informacji dotyczącej prac Trybunału Konstytucyjnego odbędzie się merytoryczna dyskusja, ale nie jestem politykiem, nie wiem, co siedzi w głowach polityków

- dodał prezes TK. A pytany przez dziennikarzy o swoją ewentualną przyszłą karierę w polityce odpowiedział:

Polityk to człowiek, który aktywnie w ramach pewnych struktur politycznych ubiega się o zdobycie władzy i realizację pewnego programu w ramach tych struktur. Kwintesencją polityki jest parlament. Ja nigdy nie myślałem, żeby kandydować do Sejmu lub do senatu.
 

Andrzej Rzepliński zapomniał oczywiście dodać, że już działał w partii politycznej. Nazywała się ona PZPR.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Słowacji: Nigdy nie zgodzę się na zmuszanie do przyjmowania imigrantów

Zdjęcie ilustracyjne / By Irish Defence Forces - https://www.flickr.com/photos/dfmagazine/18898637736/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41045858

  

Premier Słowacji Peter Pellegrini zapowiedział dzisiaj, że na spotkaniach Rady Europejskiej nigdy nie zgodzi się z propozycją, która w jakimkolwiek stopniu zmuszałaby jego kraj do przyjmowania migrantów. Odrzucił również system automatycznej redystrybucji.

Urząd premiera poinformował, że takie same stanowisko mają prezentować wszyscy członkowie gabinetu podczas unijnych spotkań.

Premier uznał też, że oświadczenia dotyczące karania państw niechcących przyjmować migrantów są nie na miejscu w czasie, gdy poszukiwane jest rozwiązanie opierające się na zasadzie konsensusu.

Takie rozwiązanie, napisała agencja TASR, powinno być zrównoważone, systemowe i powinno dotyczyć przyczyn i źródeł migracji, a nie konsekwencji.

Prezydent Francji Emmanuel Macron podczas spotkania w środę w Rzymie z premierem Włoch Giuseppe Contem poparł wprowadzenie automatycznego europejskiego mechanizmu przyjmowania imigrantów, ich redystrybucji oraz skutecznego odsyłania, aby Włochy czy Malta nie ponosiły pełnej odpowiedzialności za osoby przybywające do Europy przez Morze Śródziemne. Na spotkaniu poruszono także kwestię kar finansowych dla tych krajów, które odmawiają udziału we wspólnej polityce migracyjnej.

Także słowackie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w sobotę oświadczyło, że Słowacja jest przeciwna jakiemukolwiek systemowi rozdziału migrantów.

„Taki system w przeszłości okazał się niefunkcjonalny, co więcej, zachęcałby migrantów do podjęcia ryzykownej drogi do Europy przez Morze Śródziemne, i tym samym oznaczałby wsparcie siatek przemytniczych, które na tym zarabiają”

– skomentował informacje z Rzymu szef departamentu prasy MSZ Juraj Tomaga.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl