Rzepliński twierdzi, że rząd prowadzi w Polsce... wojnę hybrydową

  

- Uchwalanie nowych ustaw, które stanowią narzędzie do pracy co 2-3 miesiące, jest elementem wojny hybrydowej. Sądy nie znoszą takiego ping-ponga, w jaki gra z nimi rząd - powiedział dziś prof. Andrzej Rzepliński, prezes Trybunału Konstytucyjnego. To oczywiście komentarz do projektu nowej ustawy o TK.

Rzepliński - ofiara "wojny hybrydowej" i gry w "ping-ponga" - skarżył się też, że Trybunał Konstytucyjny nie został poproszony ani w Sejmie, ani w Senacie do współpracy nad ustawą.

"Jest to ustawa tymczasowa. Nie ma nic gorszego dla TK i organu władzy sądowniczej" - narzekał Rzepliński.


Oczekuję, że po mojej informacji dotyczącej prac Trybunału Konstytucyjnego odbędzie się merytoryczna dyskusja, ale nie jestem politykiem, nie wiem, co siedzi w głowach polityków

- dodał prezes TK. A pytany przez dziennikarzy o swoją ewentualną przyszłą karierę w polityce odpowiedział:

Polityk to człowiek, który aktywnie w ramach pewnych struktur politycznych ubiega się o zdobycie władzy i realizację pewnego programu w ramach tych struktur. Kwintesencją polityki jest parlament. Ja nigdy nie myślałem, żeby kandydować do Sejmu lub do senatu.
 

Andrzej Rzepliński zapomniał oczywiście dodać, że już działał w partii politycznej. Nazywała się ona PZPR.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tragiczny wypadek na Słowacji. Prezydent Duda składa kondolencje

/ pixabay.com/myshoun

  

Prezydent RP Andrzej Duda złożył kondolencje prezydent Słowacji Zuzanie Czaputovej w związku z tragicznym wypadkiem drogowym w tym kraju, w którym w środę zginęło 12 osób - poinformował dzisiaj rzecznik Czaputovej Martin Striżinec.

Striżinec przekazał słowackiej agencji TASR, że Duda złożył wyrazy głębokiego współczucia w imieniu własnym i całego narodu polskiego.

- Podzielamy ból wszystkich, których dotknęła ta tragedia. Łączę się w żalu i żałobie z najbliższymi ofiar, a rannym życzę szybkiego wyzdrowienia

 – przekazał Duda.

[polecam:https://niezalezna.pl/297187-wypadek-na-slowacji-ofiarami-dzieci]

Kondolencje złożyli również prezydenci Węgier Janos Ader i Czech Milosz Zeman.

Do kolizji autobusu przewożącego około 30 osób oraz wypełnionej kamieniami i gruzem ciężarówki doszło w środę po południu na wąskiej i znanej z wypadków szosie koło miejscowości Nitrianske Hrncziarovce w powiecie Nitra na południowym zachodzie Słowacji. Na miejscu zginęło 12 pasażerów, w tym pięć osób, które nie ukończyły 18 lat. Jak poinformowała słowacka minister zdrowia Andrea Kalavska, najstarsza ofiara śmiertelna miała 70 lat, a najmłodsza 15.

W piątek na Słowacji obowiązywać będzie żałoba narodowa, o czym rząd zdecydował na czwartkowym nadzwyczajnym posiedzeniu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl