Ondrej Duda odchodzi z Legii. Pomocnik „Wojskowych” w środę przejdzie testy medyczne w Hercie Berlin i podpisze pięcioletnią umowę. Kwota transferu to 5 mln euro.

Oznacza to, że Duda zostanie najdrożej sprzedanym piłkarzem w historii Legii. Wcześniej granica 4 mln euro została przekroczona przy okazji sprzedaży Łukasza Fabiańskiego do Arsenalu Londyn (4,3 mln euro) i Dawida Janczyka do CSKA Moskwa (4,2 mln euro). Ligowy rekord to z kolei transfer Adriana Mierzejewskiego z Polonii do tureckiego Trabzonsporu (5,3 mln euro). Wraz z bonusami suma za Dudę może jeszcze wzrosnąć do 5,5 mln euro.

Po sprzedaży Dudy Legia ma zamiar ruszyć na zakupy. Mistrzowie Polski, którzy biorą udział w el. do Ligi Mistrzów, chcą kupić 2-3 zawodników średniej europejskiej klasy. Dotychczas od Warszawy sprowadzono jedynie środkowego pomocnika Thibault Moulina. 

Ondrej Duda trafił do Legii w lutym 2014 r. z MFK Koszyce za 330 tys. euro. W barwach Legii rozegrał 101 meczów i strzelił 16 goli. Dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Polski i Puchar Polski.