Kreml wzmacnia swoje siły

  

Rosyjski minister Obrony Narodowej Sergiej Szojgu w ubiegłym tygodniu podsumował drugi kwartał 2016 roku, w którym chwalił się ilością nowego sprzętu, jaki wszedł do służby – informuje rosyjska agencja informacyjna TASS.

W tym czasie rosyjskie siły zbrojne otrzymały 58 samolotów w tym również wielozadaniowe bombowce taktyczne Su-34, z których część trafiła do Nowosybirska. Wprowadzono do służby ponadto 34 helikoptery, z których sporą część stanowiły śmigłowce wielozadaniowe Mi-8MTSh. Oprócz tego dostarczona została brygada lądowych pocisków balistycznych Iskander-M, które w maju trafiły do 5 Rosyjskiej Armii operującej w ramach Wschodniego Okręgu Wojskowego i regiment systemu antybalistycznego S-400 Triumf, który trafił do Zachodniego Okręgu Wojskowego. Minister Obrony Rosji wymienił również 15 bezzałogowców (UAV), 8 stacji radarowych, o które wzbogaciło się rosyjskie wojsko. Do służby wprowadzono ponadto fregatę rakietową projektu 11356 Admirał Essen, która od niedawna operuje w ramach Floty Czarnomorskiej.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ten, to już naprawdę nieźle odleciał! Sikorski chce ślubowania... lojalności unijnym instytucjom

Radosław Sikorski / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Ślubowanie unijnym instytucjom? Taki pomysł ma na siebie i ewentualnych przyszłych "eurokolegów" Radosław Sikorski. - Zanim nowi europosłowie zabiorą głos powinni, tak jak w polskim Sejmie, składać ślubowanie na elementarną lojalność wobec instytucji w której będą pracować – przekonywał. „Czy ma znać też hymn niemiecki?” – dopytują się internauci.

Radosław Sikorski wziął udział w debacie z liderami list Koalicji Europejskiej, które odbyło się w Kinie Pomorzanin w Bydgoszczy.

- Państwo podczas kampanii poruszacie bardzo dużo tematów - smog, gospodarka, niepełnosprawni, kobiety, euro. Czemu poświęcicie swoje pierwsze wystąpienie na forum Parlamentu Europejskiego? – zapytano polityków.

[polecam:https://niezalezna.pl/271581-chwila-szczerosci-w-wykonaniu-boniego-ciekawe-czy-juz-rozumie-co-przypadkiem-zdradzil]

 

- W kluczowym polskim interesie narodowym jest to, aby Unia Europejska w ogóle przetrwała. I zanim nowi europosłowie zabiorą głos, powinni tak jak w polskim Sejmie, składać ślubowanie na elementarną lojalność wobec instytucji w której będą pracować. Bo tam się wybierają ludzie, którzy deklarują uczciwie, zawczasu, że idą do Unii po to, żeby ją od środka zniszczyć

- stwierdził Sikorski.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl