Kiedy Tusk zostanie przesłuchany przez komisję śledczą ws. Amber Gold?

Dzisiaj w Sejmie finalizowany będzie proces powołania komisji śledczej mającej wyjaśnić aferę Amber Gold.

Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Dzisiaj w Sejmie finalizowany będzie proces powołania komisji śledczej mającej wyjaśnić aferę Amber Gold. Poseł Małgorzata Wassermann, która wskazywana jest jako przewodnicząca komisji, zdradziła, że Donald Tusk nie będzie pierwszą wezwaną osobą. Przyznała również, iż część posiedzeń może odbywać się z wyłączeniem jawności.

- Na pewno pierwszą przesłuchaną osobą nie będzie Donald Tusk. Zrobię państwu pewnie zawód, chcę podkreślić, że nigdy, w żadnej swojej wypowiedzi nie powiedziałam, że Donald Tusk będzie jedną z pierwszych lub pierwszą osobą. Co prawda są takie stacje, które całą prawdę całą dobę przekazują również tę informację – nawet dziś od rana – że powiedziałam, że jedną z pierwszych osób będzie Donald Tusk. Nie, nie będzie. Podejmiemy wspólnie decyzję, jaka pierwsza instytucja będzie badana - stwierdziła podczas konferencji prasowej poseł Wassermann.


Zapytana czy posiedzenia będą otwarte dla mediów tłumaczyła:

- To kwestia decyzji komisji, w jakim zakresie można to przegłosować, czy będą otwarte czy nie. Dzisiaj niczego nie zakładam, na pewno część posiedzeń będzie z wyłączeniem jawności, co się bierze z tego, że część materiału jest klauzulowana i to jest naturalne, że w tym zakresie posiedzenia muszą odbywać się przy zamkniętych drzwiach - podkreśliła. – Będziemy na początku rozmawiali, czy one będą otwarte czy zamknięte i to będzie reguła.

Powołanie komisji śledczej ws. Amber Gold ma odbyć się na bieżącym, ostatnim posiedzeniu Sejmu. Obecnie obraduje komisja ustawodawcza.

 

 


Źródło: niezalezna.pl,300polityka.pl

#Donald Tusk #Amber Gold #komisja śledcza

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo