Polscy żołnierze pomagają Afgańczykom

W czasie trwania misji szkoleniowo – doradczej w Afganistanie Fundacja Redemptoris Missio po raz kolejny przekazała dary dla potrzebujących.

flickr.com
W czasie trwania misji szkoleniowo – doradczej w Afganistanie Fundacja Redemptoris Missio po raz kolejny przekazała dary dla potrzebujących. W akcję włączyli się również żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Dzięki ich pomocy dwie afgańskie szkoły otrzymały paczki z ubraniami, środkami do higieny oraz przyborami szkolnymi – informuje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Dzięki współpracy z okolicznymi władzami prowincji Parwan, Dowódca Polskiego Kontyngentu Wojskowego spotkał się z Senatorem Islamskiej Republiki Afganistanu Malem Lala Gul oraz dyrektorami dwóch pobliskich szkół. Na spotkaniu omówiono szczegóły pomocy humanitarnej oraz przedstawiono przedmioty, planowane do przekazania dzieciom – czytamy na portalu DO RSZ.

Wśród rzeczy, przeznaczonych dla afgańskich dzieci znalazły się m.in. ubrania, buty, środki do higieny oraz przybory szkolne. Żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie podzielili po równo wszystkie przedmioty i przekazali je dwóm placówkom szkolnym. 
 

 Źródło: DO RSZ

 

#pomoc humanitarna #PKW Afganistan

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo