Manewry Sea Breeze-16 rozpoczęte

  

25 okrętów, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Turcji i Rumunii rozpoczęło dziś na wodach Morza Czarnego ćwiczenia pod kryptonimem Sea Breeze-16. NATO-wska operacja potrwa do 30 lipca br. i jest jednym z kluczowych przedsięwzięć, zaplanowanych na drugą połowę 2016 roku. 

W związku z wydarzeniami w Turcji, związanymi z próbą puczu wojskowego przeciwników władz w Ankarze, nie było wiadomo, czy jednostki z tego kraju zdecydują się na ostateczny udział w ćwiczeniach NATO. Wątpliwości rozwiał dziś Andrij Tarasow, wiceszef ukraińskiej marynarki wojennej, także uczestnika manewrów Sea Breeze-16. – Wojskowi z Turcji przybyli na ćwiczenia zgodnie z planem – powiedział dzisiaj w Odessie Tarasow. 

To właśnie Odessa jest miejscem, w którym rozpoczęły się ćwiczenia, do których desygnowano 25 okrętów.  W operacji NATO i państw partnerskich biorą udział jednostki z USA, Turcji, Rumunii i Ukrainy, a ponadto z Polski, Gruzji, Grecji, Bułgarii, Włoch i Wielkiej Brytanii. Ogółem w ćwiczeniach, które potrwają do 30 lipca br., weźmie udział ok. 4 tys. żołnierzy. Do pomocy wojskowym oddelegowano również 20 samolotów i blisko 150 pojazdów opancerzonych.

Manewry Sea Breeze-16 są jednym z kluczowych przedsięwzięć operacyjnych NATO w drugiej połowie 2016 roku. Głównym zadaniem ćwiczeń jest przygotowanie skoordynowanych mechanizmów, do zapewnienia bezpieczeństwa w regionie Morza Czarnego. 

Tymczasem prokremlowskie media rozpoczęły kampanię, dyskredytującą ćwiczenia Sojuszu i państw partnerskich. W mediach w Rosji można znaleźć m.in. informacje, że uczestnicy manewrów narzekają na przygotowania ze strony ukraińskiej, która miała zaniedbać sprawy techniczne jednego ze swoich okrętów, uczestniczącego w operacji. Nic takiego nie miało jednak miejsca. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

82. urodziny Jana Pietrzaka. Życzymy wszystkiego, co najlepsze!

Jan Pietrzak / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

26 kwietnia 1937 roku urodził się Jan Pietrzak, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich artystów. W tym dniu portal Niezalezna.pl, także w imieniu całej Strefy Wolnego Słowa, składa jubilatowi najserdeczniejsze życzenia i życzymy dalszych sukcesów.

Jan Pietrzak to nie tylko doskonale znany artysta, z wybitnym poczuciem dowcipu, ale również osoba jasno określająca swoje poglądy i walcząca o wartości ważne dla każdego patrioty.

Z okazji 82. urodzin portal Niezalezna.pl, wraz ze wszystkimi mediami należącymi do Strefy Wolnego Słowa, życzy Janowi Pietrzakowi, by jak najdłużej utrzymywał kondycję, którą ma, przez wiele następnych lat. I nadal z humorem prowadził Polaków do mądrości.

Warto podkreślić, że artysta wielokrotnie występował także na wydarzeniach organizowanych przez Gazetę Polską i Kluby Gazety Polskiej.

A pieśń "Żeby Polska była Polską" na stałe wpisała się do historii.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl