Brytyjczycy chcą europejskich paszportów

Ambasady i konsulaty Niemiec, Włoch, Szwecji, Polski i Węgier po referendum ws.

jackmac34 / 1697 images
Ambasady i konsulaty Niemiec, Włoch, Szwecji, Polski i Węgier po referendum ws. tzw. Brexitu odnotowują ogromny wzrost zainteresowania nabyciem obywatelstwa tych państw - podaje amerykański portal cnn.com.

Niemiecka ambasada w Londynie zaraz po referendum zanotowała 10-krotny wzrost zainteresowania swoimi paszportami. Obecnie około 100 osób dziennie wciąż kontaktuje się z ambasadą w tej sprawie-podaje rzecznik ambasady.

Ambasada Włoch otrzymała około 500 aplikacji potrzebnych do nabycia obywatelstwa. „Zwykle mamy 10 w ciągu roku", powiedział z kolei rzecznik włoskiej ambasady .

Szwedzka Agencja migracji odnotowała sześciokrotny wzrost liczby wniosków o obywatelstwo w zaledwie trzy tygodnie po głosowaniu. Przed referendum było to zaledwie 20 brytyjskich wniosków tygodniowo, ale liczba wzrosła do prawie 120 tygodniowo.

Polska ambasada otrzymała prawie 350 e-maili z prośbą o obywatelstwo.

Konsulat Węgier w Londynie poinformował, że po ogłoszeniu wyniku referendum około 150 Brytyjczyków zgłosiło się po Węgierski paszport. Wcześniej były to tylko 2 osoby na miesiąc.

Głównym sposobem na uzyskanie obywatelstwa innego kraju UE jest udowodnienie, że mają przodków lub korzenie w kraju docelowym - podaje portal cnn.com.

 Źródło: edition.cnn.com

 

#paszport #referendum #UE #Brexit

Marek Nowicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo