​Ulewy w Tatrach. Potoki jak rwące rzeki

  

Intensywne opady w Tatrach podtapiają górskie szlaki. Woda wystąpiła z koryt, zalewając m.in. szlak dookoła Morskiego Oka. Stan wody w potokach i rzekach podnosi się - alarmuje "Tygodnik Podhalański".

Zamknięta jest Jaskinia Mroźna, przybiera Białka, która porywa konary drzew i z godziny na godzinę staje się coraz bardziej niebezpieczna. Tatrzański Park Narodowy apeluje, by nie podchodzić do potoków. Na Podhalu są podtopione domy i zalane ulice. W Czarnej Górze woda podtopiła romskie osiedle. W miejscowości Stare Bystre woda stoi na polach i wylewa się z przydrożnych rowów wchodząc na posesje-relacjonuje „Tygodnik Podhalański”

Strażacy zabezpieczają brzegi potoków, wypompowują wodę z piwnic i z domów.

- Jeśli opady ustną, to jakoś damy radę, ale jeśli nie, to strach się bać - mówi jeden z gospodarzy tygodnikowi.

W poniedziałek spodziewane są przelotne opady a pogoda z każdym dniem ma się poprawiać.


Kliknij i zobacz jak woda podtapia ulice:

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tygodnikpodhalanski.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Zła restauracja nie otrzyma odszkodowania

zdjęcie ilustracyjne / suetot CC0

  

Amerykański portal turystyczny TripAdvisor wygrał dziś proces wytoczony mu w Barcelonie przez hiszpańskiego właściciela dwóch restauracji. Przedsiębiorca twierdził, że na portalu było zbyt dużo negatywnych opinii klientów o jego placówkach.

Sąd w Barcelonie orzekł, iż właściciel restauracji Marina Beach Club oraz Panorama w Walencji nie miał prawa żądać odszkodowania od władz portalu TripAdvisor, gdyż nie doszło do ingerencji administratorów w opinie zamieszczane na jego stronie o obu lokalach.

Sędzia zaznaczył, że nie doszło do złamania prawa, ponieważ „wszystkie filtry portalu działały poprawnie”. Oczyścił też amerykański portal z zarzutu o działanie w „złej wierze”.

W orzeczeniu sędzia wskazał, że restaurator miał możliwość zgłaszania poprawek dotyczących informacji o swoich placówkach. Wskazał, iż wycofanie opinii na ich temat byłoby działaniem na niekorzyść klientów.

Właściciel obu restauracji domagał się od portalu „odszkodowania za straty moralne” w wys. 660 tys. euro. Przedsiębiorca twierdził, że opinie internautów pojawiające się na portalu osłabiły wizerunek jego lokali.

W pozwie restaurator z Walencji oskarżył władze portalu o brak kontrolowania negatywnych komentarzy na temat swoich placówek gastronomicznych, a także o uniemożliwienie mu usunięcia swoich restauracji z grona lokali ocenianych przez użytkowników strony TripAdvisor.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl