Terrorysta z ciężarówki, która 14 lipca staranowała ludzi w Nicei - Mohamed Lahouaiej Bouhlel - kilka minut przed atakiem w Nicei wysłał wiadomość tekstową, w której prosił o więcej broni - donosi francuska stacja telewizja BFM TV.

Sprawca czwartkowego ataku w Nicei mógł mieć wspólnika, do którego wysłał SMS o treści: „przynieś więcej broni" - pisze z kolei angielski telegraph.co.uk. - Osoba, do której Bouhlel wysłał wiadomość została już aresztowana - podał portal.

Treść całej wiadomości brzmi: „Przynieś więcej broni. Przynieś pięć dla C”- prawdopodobnie to inicjał kolejnego ze wspólników.  Zatrzymano już mężczyznę i kobietę, którzy mogą być powiązani z Bouhlelem. Trwają dalsze przesłuchania osób z otoczenia terrorysty.

Jak donoszą francuskie media, „Tunezyjczyk, zanim wjechał na promenadzie w tłum ludzi dwukrotnie przejechał ciężarówką tą samą trasą 12 i 13 lipca”. Media zwracają również uwagę, że w dniu zamachu służbę pełniło zaledwie 60 funkcjonariuszy.

Czytaj też: To on dokonał zamachu w Nicei. Interesował się nim francuski wywiad

Do zamachu w Nicei przyznało się Państwo Islamskie i określiło sprawcę jako „żołnierza Państwa Islamskiego”.

W zamachu, do którego doszło w czwartek wieczorem na Promenadzie Anglików w Nicei zginęły 84 osoby, a 202 osoby zostały ranne. Ciężarówka-chłodnia przejechała zygzakiem dwa kilometry przez tłum, zanim kierowca - po wymianie ognia z policjantami - został zastrzelony.