Australia wzywa Wielką Brytanię do podpisania umowy o wolnym handlu. Premier Australii Malcolm Turnbull w rozmowie telefonicznej z Theresą May powiedział, że pilnie chce otworzyć rozmowy handlowe między dwoma krajami - pisze brytyjski portal bbc.co.uk.

Nowa premier Wielkiej Brytanii Theresa May opisała ruch jako "bardzo zachęcający" i podkreśliła, że w ten sposób Brexit może pracować dla Wielkiej Brytanii. Liam Fox, nowy sekretarz handlu międzynarodowego, powiedział, że potencjalnie Wielka Brytania może podpisać 12 porozumień o wolnym handlu.

Wielka Brytania nie może jednak podpisać żadnych umów, dopóki jest jeszcze członkiem UE - przypomina BBC.

" Powiedziałam bardzo jasno, ten rząd zapewni sukces Wielkiej Brytanii po opuszczeniu UE. Jednym ze sposobów będzie oferta wolnego handlu dla naszych partnerów na całym świecie. To bardzo zachęcające, że jeden z naszych najbliższych partnerów międzynarodowych już stara się ustalić właśnie taką umowę."

"To pokazuje, że możemy wykorzystać Brexit na naszą korzyść" - dodała Theresa May. Kanadyjski znaczek z 1898 przedstawiający mapę brytyjskiego Imperium /wikipedia.org/Public_domain