Minister Błaszczak: nie damy się zastraszyć, jesteśmy przygotowani do Światowych Dni Młodzieży

  

Minister Mariusz Błaszczak podkreślił, że służby nie raportują podwyższonego stanu zagrożenia w Polsce. - Jesteśmy przygotowani na przyjęcie pielgrzymów przybywających na ŚDM - powiedział szef MSW. Już za dwa tygodnie Światowe Dni Młodzieży w Polsce. Papież Franciszek odwiedzi Kraków. 

- Opieramy się o doświadczenia z zabezpieczania Szczytu NATO, nie trzeba dokonywać jakichkolwiek zmian. W Centrum Dowodzenia Policji pracują przedstawiciele Interpolu i Europolu akredytowani w Polsce. Dodatkowe działania dla bezpieczeństwa zostały wprowadzone w Polsce już po zamachach w Brukseli i nadal są utrzymywane. Straż Graniczna ma dostęp do baz danych osób zagrażających bezpieczeństwu - to zalecenie sojuszniczych służb - przekazał Mariusz Błaszczak. 

Już do 84 osób wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zamachu terrorystycznego we Francji. Kierujący rozpędzoną ciężarówką terrorysta wjechał w tłum osób wracających z uroczystości w Nicei. Wczoraj Francuzi świętowali zdobycie Bastylii.

CZYTAJ: Relacja po zamachu w Nicei 

- W tym momencie Służby nie stwierdzają zagrożenia i nie raportują podwyższonego stanu zagrożenia w Polsce. Jestem odpowiedzialny za bezpieczeństwo Polski i Polaków i podejmę wszelkie działania, które to bezpieczeństwo zapewnią - powiedział minister. 

Mariusz Błaszczak podkreślił, że zamach w Nicei to kolejny dowód że europejska polityka multikulti poniosła porażkę. 

Jesteśmy przygotowani, wyciągamy wnioski. Jesteśmy w innej sytuacji niż państwa Europy Zachodniej, ponieważ w Polsce nie ma stref, do których nie wchodzi policja. Nie będzie takich stref dopóki rządzi Prawo i Sprawiedliwość - stwierdził Błaszczak. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Starcia separatystów z policją

/ sxc.hu

  

Tysiące zwolenników niepodległości Katalonii wyszły na ulice Barcelony, by protestować przeciw wyrokom więzienia, jakie dzień wcześniej otrzymali przywódcy separatystów. Doszło do starć z policją, która użyła pałek, gdy demonstranci obrzucali ją świecami dymnymi i podpalali kosze na śmieci.


Trzy osoby zostały zatrzymane, gdy protestujący usiłowali sforsować barierki ustawione przed budynkami rządowymi w centrum miasta. Policja zdołała po południu odblokować kilkadziesiąt dróg oraz kilka linii kolejowych, które od rana okupowali demonstranci.

We wtorek nadal nie udało się jednak przywrócić prawidłowego funkcjonowania lotniska El Prat w Barcelonie po poniedziałkowych zamieszkach, w których ponad 40 osób zostało rannych, w tym dwie ciężko, w starciach z policją, która użyła gumowych pocisków.

Przywódcy separatystów ogłosili we wtorek, że wyroki więzienia wzmocnią tylko determinację Katalończyków, by doprowadzić do referendum w sprawie secesji regionu. Były wicepremier Katalonii i lider jednego z dwóch największych ugrupowań separatystycznych - Republikańskiej Lewicy Katalonii (ERC) - Oriol Junqueras powiedział w wywiadzie dla agencji Reutera, że wyrok, jaki otrzymał przyczyni się do umocnienia ruchu na rzecz oderwania regionu od Hiszpanii.

Szef regionalnego rządu Quim Torra bronił masowych protestów przeciw wyrokom Sądu Najwyższego Hiszpanii, który skazał dziewięcioro katalońskich separatystów na kary więzienia wynoszące od dziewięciu do 13 lat. Uznał, że decyzja SN jest „nie do zaakceptowania”, a Katalończycy „rozpoczynają nowy etap (...) walki o samostanowienie”.

Pierwsze manifestacje Katalończyków niezadowolonych z wyroków skazujących separatystów rozpoczęły się spontanicznie w poniedziałek po południu na ulicach największych miast regionu.

W poniedziałek rano hiszpański Sąd Najwyższy skazał dziewięcioro katalońskich separatystów za podburzanie w związku z nielegalnym referendum niepodległościowym w tym regionie Hiszpanii, przeprowadzonym 1 października 2017 roku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl