W 21. Dywizjonie Artylerii Przeciwlotniczej w Jarosławiu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji pożegnania Polskiej Grupy Zadaniowej. Żołnierze wyjadą na Ukrainę, gdzie wezmą udział w szkoleniu pododdziałów i instruktorów ukraińskich – informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych (DG RSZ RP).

Ze składu 21. Brygady Strzelców Podhalańskich wydzielona została grupa zadaniowa w sile 27 żołnierzy, której zadaniem będzie szkolenie pododdziałów ukraińskich na terytorium Ukrainy. Celem szkolenia jest wsparcie Sił Zbrojnych Ukrainy w osiągnięciu przez ich pododdziały gotowości do prowadzenia działań – czytamy na portalu DG RSZ. 

Szkolenie, prowadzone przez polskich żołnierzy, realizowane będzie w ramach Wspólnej Międzynarodowej Grupy Szkoleniowej Ukraina (Joint Multinational Training Group - Ukraine, JMTG-U) na obiektach Międzynarodowego Centrum Operacji Pokojowych i Bezpieczeństwa (International Peacekeeping and Securite Centre, IPSC) w Jaworowie na Ukrainie. Koordynację szkolenia prowadzi armia Stanów Zjednoczonych, której żołnierze są zaangażowani w przedsięwzięcie.

Jak podaje DG RSZ, szkolenie rozpocznie się 23 lipca i potrwa do 24 września br.