Gra Pokemon GO na terenie Auschwitz

W związku z coraz większą popularnością gry Pokemon GO, dochodzi do kolejnych incydentów.

auschwitz.org.pl
W związku z coraz większą popularnością gry Pokemon GO, dochodzi do kolejnych incydentów. Okazało się, że twórcy gry umieścili wirtualne stworki na terenie muzeum Auschwitz-Birkenau.

Jak informuje Telewizja Republika władze muzeum Auschwitz-Birkenau wystąpiły już na drodze oficjalnej do twórców gry informując, że teren byłego obozu koncentracyjnego nie jest dobrym miejscem na szukanie pokemonów. Zaapelowano również o całkowite wyłączenie obszaru Auschwitz z gry.CZYTAJ WIĘCEJ: Chodzą po ulicach i szukają stworków. Szaleństwo Pokemon GO dotarło do Polski
 
Jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl Pokemon GO to gra na punkcie której dosłownie oszalał cały świat. Rozgrywka polegaja na złapaniu możliwie największej ilości wirtualnych stworków. Aplikacja wykorzystuje tzw rozszerzoną rzeczywistość - czyli system łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. Zazwyczaj wykorzystuje się tam obraz z kamery, na który nałożona jest, generowana w czasie rzeczywistym, grafika 3D. Oznacza to, że gracze muszą przemieszczać się po mieście ze smartfonem w ręku w poszukiwaniu nowych pokemonów. Same stworki pojawiają się w różnych lokalizacjach (najczęściej w parkach, muzeach, a także na ulicach). Po złapaniu pokemona można go trenować, a nawet wystawić do walki z innymi stworkami w grze.

 

 Źródło: Telewizja Republika,niezalezna.pl

#Pokemon #Pokemon GO ##PokemonGO #pokemony #gra #aplikacja #policja #Auschwitz

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo