UEFA: Pazdan największym odkryciem Euro 2016

Polski obrońca Michał Pazdan znalazł się w wąskim gronie największych odkryć na Euro 2016. Na oficjalnej stronie UEFA napisano, że Pazdan „Kończył Euro jako bohater narodowy”.

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Polski obrońca Michał Pazdan znalazł się w wąskim gronie największych odkryć na Euro 2016. Na oficjalnej stronie UEFA napisano, że Pazdan „Kończył Euro jako bohater narodowy”.

Wśród największych odkryć mistrzostw Europy w piłce nożnej na oficjalnej stronie UEFA wyróżniono Michała Pazdana. O polskim obrońcy napisano sporo ciepłych słów.

Przypomniano, że początkowo był jedynie rezerwowym w kadrze. Ponadto w oficjalnym komunikacie UEFA przypomina również anegdotę z udziałem Pazdana, który przeraził portiera w jednym z hoteli. Mężczyzna nie mógł uwierzyć, że Michał Pazdan rzeczywiście jest zawodnikiem polskiej reprezentacji.

- Melduję się w hotelu. Bluza z kapturem, szerokie spodnie, łysa głowa... Nie wyglądałem szczególnie wyjściowo. Mówię w recepcji: „Przyjechałem na zgrupowanie reprezentacji”. Gościowi mało oczy nie wyskoczyły z orbit, wziął mnie za żartownisia. Poprosił ochroniarza, aby wyrzucił mnie z hotelu. Dopiero, gdy pokazałem mu dowód osobisty, uwierzył i przepraszał mnie ze trzy razy. Tomek Hajto zawsze się z tego śmiał – relacjonował całe zajście Michał Pazdan w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego”.

Uzasadnienie werdyktu UEFA nie pozostawia wątpliwości. To właśnie Michał Pazdan jest jednym z największych objawień Euro 2016.

- Skromny środkowy obrońca kończył Euro jako bohater narodowy po tym, jak pomógł drużynie zachować czyste konto w trzech meczach grupy C, przede wszystkim z Niemcami – czytamy na stronie uefa.com.

 

 Źródło: niezalezna.pl,uefa.com. Przegląd Sportowy

#sport #Michał Pazdan #piłka nożna #Euro 2016

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo