​Reprezentacja Polski wysoko w rankingu FIFA

  

Reprezentacja Polski znalazła się na szesnastym miejscu w najnowszym rankingu FIFA. To oznacza, że podopieczni selekcjonera Adama Nawałki wyrównali najwyższą lokatę w historii rankingu. We wrześniu 2007 roku biało-czerwoni również zajmowali szesnastą pozycję. Liderem zestawienia jest Argentyna, pozostałe miejsca na podium zajmują Belgia i Kolumbia.

Reprezentacja Polski w trakcie Euro 2016 awansowała do ćwierćfinału i sukces podopiecznych selekcjonera Adama Nawałki musiał mieć przełożenie na najnowszy ranking FIFA. Biało-czerwoni znaleźli się w nim na 16. miejscu i powtórzyli rekordowy wynik sprzed dziewięciu lat. Wtedy to we wrześniu 2007 roku reprezentacja pod wodzą Leo Beenhakkera również zajmowała szesnaste miejsce.

W rankingu prowadzi Argentyna, drugie miejsce zajmuje Belgia, a trzecie Kolumbia. Jeżeli chodzi o naszych rywali na Euro 2016, reprezentacja Irlandii Północnej zajmuje 28. miejsce, Niemcy plasują się na 4. pozycji, a Ukraina zajmuje 30. miejsce. W fazie pucharowej zmierzyliśmy się ze Szwajcarią (18. miejsce) oraz z przyszłym mistrzem Europy Portugalią, która awansowała na 6. miejsce.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: laczynaspilka.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Kidawa-Błońska otwiera sztab

Zdjęcie ilustracyjne / Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Małgorzata Kidawa-Błońska zainauguruje jutro w Warszawie Sztab Obywatelski-Centrum Wolontariatu, czyli miejsce, gdzie jej sympatycy będą mogli porozmawiać, zorientować się w planach wyborczych kandydatki PO na prezydenta i ewentualnie włączyć się w kampanię. Sztab będzie miał siedzibę przy ul. Kruczej w Warszawie.

- To będzie sztab dla ludzi. Cała nasza kampania jest kampanią bardzo społeczną, więc to także będzie miejsce otwarte dla wyborców

 - zapowiada szef kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Bartosz Arłukowicz.

- Chodzi o to, żeby każdy, kto się chce zaangażować, a mamy tysiące takich głosów z całej Polski, miał miejsce, gdzie może przyjść, pobrać materiały i dostać konkretne zadanie, które może realizować

- dodaje rzecznik sztabu kandydatki, Adam Szłapka.

W sztabie ma dyżurować zarówno sama kandydatka, jej współpracownicy, jak i pomagający w kampanii wolontariusze. Sympatycy Kidawy-Błońskiej będę mogli napić się tam kawy, ale też otrzymać materiały wyborcze. Sztab ma być też miejscem, gdzie organizowane będą eventy kampanijne Kidawy-Błońskiej.

W najbliższy weekend wicemarszałek Sejmu ma spotkać się z szefem Europejskiej Partii Ludowej Donaldem Tuskiem. Sztab nie zdradza jednak kiedy konkretnie dojdzie do spotkania. Z informacji Polskiej Agencji Prasowej wynika, że ma mieć ono charakter prywatny i dotyczyć z jednej strony planów wyborczych Kidawy-Błońskiej, z drugiej - ewentualnego wsparcia ze strony byłego premiera.

W poniedziałek kandydatka Platformy ma odwiedzić podwarszawskie Piaseczno; za tydzień w sobotę weźmie udział w konwencji wyborczej, gdzie zaprezentuje wizję swej prezydentury. Niewykluczone, że jednym z gości wydarzenia będzie właśnie Donald Tusk.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts