„Okazja” przy Amber Gold

  

Jaka była rola niektórych banków w aferze Amber Gold? Dlaczego zawiodły służby finansowe i czy doszło do korupcji funkcjonariuszy publicznych – to tylko kilka pytań, na które odpowiedzi będzie szukała nowa sejmowa komisja śledcza.

Szczególnie ta ostatnia kwestia budzi wiele wątpliwości. Okazuje się bowiem, że dzieci jednego ze znanych polityków PO tuż przed wybuchem skandalu bardzo korzystnie kupowały/sprzedawały mieszkania oraz auta. W sumie dzięki wprost nieprawdopodobnej „okazji” zaoszczędzili ponad 4 mln zł! Najpierw ktoś kupił mieszkanie od syna jakiegoś polityka, przepłacając kilkaset tysięcy złotych, potem uzyskane ze sprzedaży pieniądze posłużyły do nabycia innego luksusowego lokum z ok. 60-proc. rabatem. I tak z każdą transakcją „okazja” była coraz lepsza. Czy miało to związek z aferą Amber Gold? Hmm… Może się czepiam, ale pewne jest jedno – taka „okazja” była tylko dla wybranych.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts