Rosyjski śmigłowiec zestrzelony

Rosyjskie ministerstwo obrony potwierdziło zestrzelenie ich śmigłowca jakie miało miejsce 8 lipca w pobliżu miasta Palmyra leżącego w środkowej Syrii.

flickr.com
Rosyjskie ministerstwo obrony potwierdziło zestrzelenie ich śmigłowca jakie miało miejsce 8 lipca w pobliżu miasta Palmyra leżącego w środkowej Syrii. W wyniku tego incydentu śmierć poniosło dwóch członków załogi. Wojna w Syrii  pochłonęła do tej pory 13 rosyjskich  żołnierzy.

Kilka dni temu Państwo Islamskie opublikowało film, na którym zaprezentowany jest moment zestrzelenia śmigłowca Mi-35M przez terrorystów najprawdopodobniej z armaty przeciwlotniczej S-60 zamontowanej na ciężarówce. Siły rosyjskie od prawie roku operują w Syrii wspierając siły rządowe Baszara Al-Asada. W marcu przyczynili się do odbicia z rąk ISIS starożytnego miasta Palmyry, gdzie później złaożyli tam bazę lotniczą. Jednak ISIS jak i inne grupy terrorystyczne takie jak Ahrar asz-Szam oraz Dżabhat an-Nusra nadal są aktywne w tym regionie o czym świadczy zdobycie przez Państwo Islamskie złoża gazowego Shaer.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Rosja #Syria #śmigłowiec

PKR
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo