Bernie Sanders na wiecu z Hillary Clinton w Portsmouth w stanie New Hampshire zadeklarował oficjalne poparcie dla kandydatury Clinton w wyborach. Ubiegająca się o urząd prezydenta USA Clinton była do tego stopnia usatysfakcjonowana takim obrotem spraw, że cały czas ochoczo potakiwała – łącznie 406 razy.

Do tej pory Bernie Sanders cały czas deklarował, że o poparcie Demokratów będzie walczyć z Hillary Clinton aż do konwencji w Filadelfii. Teraz jednak najwyraźniej sytuacja się zmieniła, bowiem na wspólnym wiecu zadeklarował on poparcie dla Clinton.

- Gratuluję Hillary Clinton. Będzie kandydatką Demokratów na prezydenta i zrobię wszystko, by została prezydentem USA – oznajmił Sanders przyznając jednocześnie, że Clinton udało się zebrać większe poparcie wśród delegatów.


Hillary Clinton była do tego stopnia zaaferowana całą sytuacją, że nieustannie potakiwała głową i klaskała. Robiła to nawet, gdy Sanders nic już nie mówił. Dziennikarze redakcji Bloomberg Politics skrupulatnie policzyli wszystkie skinienia głowy Clinton. Okazało się, że potakiwała ona w sumie aż 406 razy.

ZOBACZ FILM: