Restrykcyjne normy dotyczące e-papierosów

Specjalistyczne normy opracowywane przez Europejski Komitet Normalizacyjny będą obowiązywać wszystkich europejskich dystrybutorów e-papierosów.  

twitter.com/KPShare
Specjalistyczne normy opracowywane przez Europejski Komitet Normalizacyjny będą obowiązywać wszystkich europejskich dystrybutorów e-papierosów.
 
„Prace Komitetu technicznego Europejskiego Komitetu Normalizacyjnego (CEN) CEN/TC 437 dotyczące e-papierosów są m.in. konsekwencją przyjęcia europejskiej dyrektywy tytoniowej, która zobowiązuje producentów i importerów do prowadzenia specjalistycznych badań produktów oraz zgłaszania ich wyników do odpowiednich krajowych instytucji nadzorujących rynek. Normy będą obejmować wszystkie elementy mające wpływ na emisję aerozolu wytwarzanego przez papierosy elektroniczne. Będą dotyczyć zarówno konstrukcji urządzeń, jak i składników stosowanych w płynach nikotynowych używanych do inhalacji. Normalizacja produkcji oraz metodologii badań papierosów elektronicznych jest kluczowa dla zapewnienia bezpieczeństwa i wysokiej jakości produktów dostępnych na rynku, jednak realnie wpłynie ona na koszty prowadzenia działalności, co szczególnie dotknie firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw”- komentuje Estera Józefowicz z eSmoking Association.
 
Jak czytamy w opublikowanym Planie Działania Komitetu Technicznego ds. Elektronicznych Inhalatorów Nikotyny oraz płynów do ich uzupełniania, dostępność zharmonizowanych metod  ma również wymusić na producentach i dystrybutorach  przestrzeganie nowych przepisów dotyczących emisji i deklarowanego składu liquidów dostępnych po wejściu w życie nowelizowanej ustawy.


 

 Źródło: Centrum Prasowe PAP

 

#UE #nałóg #nikotyna #e-papierosy #papierosy

pb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo