​Standardy „The Washington Post”

  

W sobotnim wydaniu „The Washington Post” ukazał się artykuł Michaela Birnbauma, w którym zrelacjonował konferencję prezydentów Andrzeja Dudy i Baracka Obamy. I cóż takiego napisał szef biura gazety w Brukseli o tym ważnym wydarzeniu? Niestety, ograniczył się do krytyki relacji w TVP i napisał, że polscy dziennikarze nie pokazali reprymendy udzielonej przez prezydenta Obamę i jego „obaw co do pewnych działań i impasu wokół polskiego Trybunału Konstytucyjnego”. Za to widzowie dowiedzieli się, że: „Dziewięćdziesiąt pięć procent spotkania było o sprawach NATO i bezpieczeństwa (…)”. Dodał, że rząd uderzył w TK, przejął kontrolę nad mediami publicznymi, zwolnił ponad 100 dziennikarzy i zwalnia nadal. A jakby tego było mało, napisał jeszcze: „Wkrótce po objęciu władzy partia zmieniła prawo, dając polskiemu ministrowi finansów uprawnienia do mianowania szefa nadawcy. Nowym szefem jest Jacek Kurski, członek partii Prawo i Sprawiedliwość”. Można by ten artykuł zbyć milczeniem, jednak został zacytowany na setkach portali na świecie i tylko taka informacja ze szczytu NATO przebiła się do opinii publicznej. I pomyśleć, że to największa i najstarsza gazeta w USA.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts