​TdP pierwszy raz dla kobiet!

  

Kolarstwo kobiet wciąż traktowane jest w Polsce jako bardzo egzotyczna dyscyplina sportu. Czesław Lang postanowił to zmienić. Trudno w naszym kraju o lepszą promocję, niż włączenie rywalizacji pań do Tour de Pologne. Tym bardziej że ich zawody będą w całości transmitowane przez Telewizję Polską.

Nasze zawodniczki nie ukrywają, że jest im przykro. Powód tego jest prozaiczny – ich heroiczne często wysiłki, na zwykle bardzo trudnych trasach wyścigowych, w ogóle nie są dostrzegane przez media. Teraz za sprawą Langa i jego wyścigowej „maszyny” ma szansę się to zmienić. I trzeba się z tego tylko cieszyć, bo mamy naprawdę bardzo dobre zawodniczki. Katarzyna Niewiadoma, Anna Plichta i Małgorzata Jasińska to nazwiska znane już w całym kolarskim świecie.

W planach Langa Tour de Pologne Women’s Edition ma stać się najlepszą etapówką dla kobiet, jednym z wyścigów wpisanych do kalendarza World Tour, i trwać siedem dni. Dyrektor imprezy zauważył bowiem, że kalendarz wyścigów kobiecych nie jest tak wypełniony jak ten męski i na pewno znajdzie się w nim miejsce na jeszcze jeden profesjonalnie zorganizowany Tour.

Na razie panie pojadą w trzech etapach. Rozpoczną 19 lipca w Zakopanem i będą jeździły na trasach wokół tego miasta. Dzień później przeniosą się na szosy wokół Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie pojadą także w jeździe indywidualnej na czas.

Kiedyś mówiłem, że polscy kolarze potrzebują swojego teatru, by mogli zacząć grać główne role. I Tour de Pologne takim teatrem się stał, a oni dorośli do wygrywania. Teraz tworzymy scenę dla naszych pań, które są coraz bardziej widoczne w światowym peletonie

– mówi o swoim najnowszym „dziecku” Lang.

Jego entuzjazm podchwyciły też zawodniczki.

To fantastyczny pomysł i wielka motywacja do treningów – oceniła Katarzyna Niewiadoma, wicemistrzyni igrzysk europejskich w Baku, jeżdżąca na co dzień w Rabobank Liv, najlepszej kobiecej grupie świata. – Rafał Majka często mi opowiada, jak niesamowitym przeżyciem było zwycięstwo w Tour de Pologne 2014, w ojczyźnie, przed swoimi kibicami i rodziną. Bardzo mu tego zazdrościłam. Cieszę się, że sama będę mogła przeżyć takie emocje. To zawsze było moim marzeniem – przyznała największa gwiazda polskiego kolarstwa kobiecego.

Tak jak w wypadku wyścigu mężczyzn na Tour de Pologne wiele zawodniczek ze światowej czołówki będzie chciało znaleźć formę na igrzyska w Rio. Zapowiada się więc fantastyczna i emocjonująca impreza.
 
Tour de Pologne kobiet:
1.  19 lipca Etap Zakopane–Zakopane (100 km)
2.  20 lipca Etap Bukowina Tatrzańska–Bukovina Resort (4 km)
3.  Bukovina Resort–Bukowina Tatrzańska (78 km)


PARTNEREM STRATEGICZNYM Tour de Pologne jest: LOTTO

Artykuł  przygotowany przez redakcję we współpracy z LOTTO

W załączniku cały Dodatek TdP: LOTTO Sponsor dodatku Tour de Pologne
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Co z odszkodowaniami od Niemiec za II Wojnę Światową? Coraz więcej Polaków popiera tę ideę

/ By nieznany - Apoloniusz Zawilski (1972) "Bitwy Polskiego Września" ("Battles of Polish September"), Warszawa: Nasza Księgarnia ISBN 83-218-0817-4 (current edition)

  

69 proc. badanych (wzrost o 15 punktów procentowych od października 2017 r.) uważa, że Polska powinna domagać się od Niemiec odszkodowań za straty poniesione podczas II wojny światowej, przeciwne jest 21 proc. (spadek o 15 punktów) - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

CBOS w przeddzień 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej zapytał Polaków o ich stosunek do ubiegania się o reparacje wojenne od Niemiec. Dodano, że poprzednio o tę kwestię pytano w październiku 2017 r., gdy temat ten powrócił do polskiej debaty publicznej za sprawą partii rządzącej.

Z badania wynika, że "w ciągu niemal dwóch lat, które upłynęły od poprzedniego badania, poparcie Polaków dla domagania się przez Polskę od Niemiec reparacji za straty poniesione podczas II wojny światowej znacząco wzrosło (o 15 punktów procentowych)".

[polecam:https://niezalezna.pl/284615-morawiecki-przypomnial-niemcom-o-reparacjach-wojennych-to-nie-jest-sprawiedliwe-nie-moze-tak-zostac]

W trzeciej dekadzie sierpnia 69 proc. badanych wyraziło opinię, iż Polska powinna domagać się od Niemiec reparacji (odszkodowań) za straty poniesione podczas II wojny światowej, z czego 42 proc. jest o tym zdecydowanie przekonanych. Przeciwna temu jest obecnie nieco ponad jedna piąta badanych (21 proc., od października 2017 r. to spadek o 15 punktów procentowych).

CBOS zauważył, że "tak jak poprzednio stosunek do kwestii domagania się przez Polskę reparacji wojennych od Niemiec za straty poniesione podczas II wojny światowej istotnie różnicuje przede wszystkim orientacja polityczna, a przede wszystkim deklarowane usytuowanie na osi lewica–centrum–prawica".

"Ubieganie się o reparacje popiera ogromna większość (88 proc.) osób deklarujących prawicowe poglądy polityczne, przy czym 61 proc. jest zdecydowanie za takim działaniem. Zwolennikami domagania się reparacji od Niemiec jest też większość badanych o poglądach centrowych (64 proc.) oraz respondentów niepotrafiących określić swoich poglądów na osi lewica–centrum–prawica (61 proc.)"

- wynika z badania CBOS.

[polecam:https://niezalezna.pl/288693-niemiecki-prezydent-nie-chce-debaty-na-temat-reparacji-dla-polski-jak-to-wytlumaczyl]

Z kolei respondenci identyfikujący się z lewicą częściej są natomiast przeciwnikami niż zwolennikami wysuwania roszczeń odszkodowawczych wobec Niemiec (48 proc. wobec 41 proc.). CBOS podkreślił, iż – w porównaniu z październikiem 2017 r. – poparcie dla domagania się przez Polskę reparacji wojennych od Niemiec wzrosło znacząco we wszystkich wyróżnionych grupach.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 22–29 sierpnia 2019 roku na liczącej 974 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl