​Biznesmeni zatrzymani przez CBA

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali biznesmenów, którzy chcieli skorumpować jednego z kierowników Zakładów Azotowych Puławy.

cba.gov.pl
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali biznesmenów, którzy chcieli skorumpować jednego z kierowników Zakładów Azotowych Puławy. Sprawa dotyczyła kontraktu na kilka milionów złotych.

Ustalenia funkcjonariuszy z lubelskiej delegatury CBA wskazywały na możliwość i próbę skorumpowania  osoby odpowiedzialnej  za BHP w zakładach chemicznych. Sprawa dotyczyła kontraktu na ponad 8 mln zł na serwisowanie specjalistycznej, multiochronnej odzieży dla pracowników przedsiębiorstwa. Zakłady azotowe rozważały decyzję o niekontynuowaniu, podpisanej jeszcze w 2013 r.,  umowy z zewnętrzną firmą.

W grę wchodził kolejny wielomilionowy kontrakt na cztery lata, który zgodnie z zapisami mógł być przedłużony automatycznie, bez nowego przetargu. Zarząd spółki zewnętrznej, zarabiającej na tej umowie, podjął próbę przekupienia osoby odpowiedzialnej za to w Zakładach Azotowych Puławy.

Sprawa nie uszła uwagi CBA. Tuż po wręczeniu 8 tys. zł w gotówce, na parkingu przed jednym z hoteli, lubelscy agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali prezesa  i członka zarządu spółki – kontraktora zakładów Puławy. Zatrzymani usłyszeli zarzuty korupcji gospodarczej i wręczenia łapówki.

Na podstawie materiałów zebranych przez  delegaturę CBA  w Lublinie,  Prokuratura Okręgowa w Lublinie wszczęła śledztwo.

 

Źródło: cba.gov.pl

#CBA #Centralne Biuro Antykorupcyjne #łapówka #Puławy #biznesmeni #Zakłady Azotowe Puławy

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo