​Zamieszki w czasie finału Euro 2016

  

Podczas meczu finałowego mistrzostw Europy w piłce nożnej – a także przed jego rozpoczęciem – doszło do zamieszek. Chuligani podpalali pojazdy, w ruch poszły kamienie i butelki. Policja musiała użyć gazu oraz armatek wodnych.

Do starć doszło w paryskiej strefie kibica. W okolicach wieży Eiffla zebrał się około stutysięczny tłum, a do samej strefy mogło dostać się dziewięćdziesiąt tysięcy. Część z tych, którzy nie zostali wpuszczeni, zaczęła atakować policjantów – rzucano racami, kamieniami i butelkami.

Policja, aby zapanować nad sytuacją, musiała użyć gazu łzawiącego oraz armatek wodnych.

W trakcie zamieszek podpalono kilka skuterów i samochodów zaparkowanych w okolicach strefy kibica.


Finał Euro 2016 wygrała Portugalia, pokonując gospodarzy w dogrywce 1:0. Bramkę w 109. minucie zdobył Eder.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: sport.tvn24.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Drożeją bilety komunikacji miejskiej w Białymstoku

/ Majkel / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

  

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Białystok od 1 marca obowiązywać będą nowe, droższe ceny biletów komunikacji miejskiej. Bilet normalny w wersji papierowej będzie kosztować 4 zł, o złotówkę mniej w wersji elektronicznej. Do zakupu tych ostatnich zachęcają władze miasta.

W autobusach komunikacji miejskiej w Białymstoku dostępnych jest kilka rodzajów biletów: jednoprzejazdowe, a także bilety okresowe i wieloprzejazdowe. Bilety jednoprzejazdowe dostępne są w formie papierowej i elektronicznej.

Dotąd normalny bilet jednoprzejazdowy w pierwszej strefie w Białymstoku kosztował 2,80 zł - o 10 groszy mniej w formie elektronicznej; od 1 marca będzie obowiązywać nowa cena: 4 zł - bilet normalny w wersji papierowej, 3 zł - bilet elektroniczny.

Bilety elektroniczne dostępne są w Białymstoku na kartach miejskich, można też na nie wpłacać środki i później wykorzystywać płacąc za bilety w elektronicznych kasownikach w autobusach, a także w aplikacjach mobilnych na smartfony. Bilety papierowe natomiast można kupić w punktach sprzedaży, a także u kierowcy autobusu.

Władze Białegostoku jeszcze przed wejściem w życie podwyżek zachęcały mieszkańców do kupowania elektronicznych biletów, co - jak mówiły - jest sposobem tańszym, łatwiejszym, wygodniejszym a także coraz popularniejszym. Zachęcały też do wyrobienia kart imiennych - jeśli jest się osobą posiadającą ulgi, bądź na okaziciela - dla osób, które nieregularnie korzystają z komunikacji miejskiej.

Od kwietnia nową opcją będzie możliwość zakupu biletów w biletomatach, które będą dostępne we wszystkich autobusach. Będzie w nich można kupić tańsze bilety, za które będzie płaciło się kartą płatniczą. Bilety nie będą drukowane, a przy kontroli biletem będzie właśnie karta płatnicza.

Dodatkowo wskutek wprowadzonych zmian od 1 marca z puli biletów znikną te najtańsze, ważne przez 20 minut i 40 minut od skasowania, które kosztują odpowiednio 2 zł i 2,8 zł. W ich miejsce pojawi się bilet 30-minutowy w cenie 3,6 zł (normalny).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts