– Ten szczyt został fenomenalnie oceniony przez uczestników, przez głowy państw i rządów z całego świata. Padały słowa „brilliant”, „excellent”. Dziękuję tym wszystkim, którzy przy tym szczycie pracowali – mówił w wywiadzie dla TVP prezydent Andrzej Duda, podsumowując dwudniowy szczyt NATO w Warszawie.

Prezydent przypomniał, że decyzja o szczycie zapadła dwa lata temu, jednak wszystko, co zostało uzyskane podczas dwudniowych rozmów w Warszawie, to zasługa jego współpracowników i jego zespołu.

Andrzej Duda zaznaczył też, że nie wolno pominąć zasług m.in. szefa MON Antoniego Macierewicza oraz ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego.

Wszyscy negocjowaliśmy te warunki, każdy na swoim szczeblu. To, za co chciałem podziękować najbardziej, to fakt, że ten szczyt został fenomenalnie oceniony przez uczestników, przez głowy państw i rządów z całego świata. Padały słowa „brilliant”, „excellent”. Dziękuję tym wszystkim, którzy przy tym szczycie pracowali. Warszawiakom, że wytrzymali te trudy komunikacyjne. Pod każdym względem organizacja szczytu była chwalona

– podkreślił prezydent Duda.


Dodał również, że po szczycie NATO wzrosło bezpieczeństwo Polski.

Jestem przekonany, że będziemy bardziej bezpieczni. Rozmawialiśmy na temat zbliżającego się posiedzenia rady NATO-Rosja, jak działać, jak postępować wobec Rosji. Mówiliśmy, że potrzebne jest podejście dwutorowe. Z jednej strony są to rozmowy z Rosją, a z drugiej pokazanie, że NATO jest silne, że Sojusz potrafi podejmować decyzje

– tłumaczył Andrzej Duda na antenie TVP.
 
Jak zaznaczył prezydent, Sojusz pokazał w Warszawie jedność i solidarność.