Antoni Macierewicz: obecność sił NATO na flance wschodniej jest faktem

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, podsumowując pierwszy dzień obrad szczytu NATO, podkreślił, że udało się zrealizować polskie postulaty.

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, podsumowując pierwszy dzień obrad szczytu NATO, podkreślił, że udało się zrealizować polskie postulaty. Szef MON, ogłaszając wzmocnienie wschodniej flanki NATO, podkreślił, że Sojusz jest porozumieniem defensywnym.

- To, co państwo opisywali w ciągu ostatnich kilku tygodni jako przecieki, domniemania, okazało się prawdą. Stało się faktem. Nie tylko cztery bojowe grupy batalionowe będą rozmieszczone na wschodniej flance, ale także zostało potwierdzone, że dowództwa tych czterech grup batalionowych będą budowane na polskim dowództwie dywizyjnym - powiedział Antoni Macierewicz.

- Także dowództwo sił amerykańskich będzie stacjonowało w Polsce. Wszyscy członkowie NATO zaakceptowali to rozwiązanie. Wszyscy się pod nim podpisali. Faktem jest trwała obecność sił wojskowych NATO na flance wschodniej. Oczywiście to jest sojusz defensywny

- zaznaczył szef resortu obrony narodowej.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Antoni Macierewicz #szczyt NATO

Roman Andrzej Stańczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo