Specjalne przywileje dla prywatnej telewizji? Parking tylko dla TVN-u

Grzegorz Wierzchołowski

Współzałożyciel portalu niezależna.pl, którego jest redaktorem naczelnym. Publikuje również w tygodniku „Gazeta Polska”, dzienniku „Gazeta Polska Codziennie” i miesięczniku „Nowe Państwo”.

Kontakt z autorem

  

Przy wjeździe na ul. Łęczycką na Ochocie pojawił się tajemniczy znak drogowy. Informuje on kierowców o zakazie zatrzymywania się na wyznaczonych miejscach postoju. Do zakazu mają dostosować się wszyscy oprócz... ekipy TVN-u.

Dotychczas przy ul. Łęczyckiej na wyznaczonych miejscach postoju mogli się zatrzymywać wszyscy, po uiszczeniu odpowiedniej opłaty parkingowej. Od 11 do 14 lipca będzie to jednak niemożliwe. Co ciekawe – nowa regulacja nie dotyczy pewnej grupy kierowców. Chodzi o mieszkańców ul. Łęczyckiej albo służby miejskie? Nic bardziej mylnego. Z zakazu wyłączona jest... ekipa filmowa TVN-u.

Próbowaliśmy dowiedzieć się, od kiedy obowiązuje to zadziwiające zarządzenie i czym jest spowodowane? Po skierowaniu pytań do Zarządu Dróg Miejskich otrzymaliśmy odpowiedź, że chodzi o ulicę będącą „drogą gminną, którą zarządza UD Ochoty”. Skontaktowaliśmy się więc z Urzędem Dzielnicy Ochota. Jej rzecznik prasowy, choć dzwoniliśmy w godzinach pracy, nie odbierał jednak telefonu.

Z pewnością nie chodzi o szczyt NATO, gdyż zakaz zaczyna obowiązywać od 11 lipca, a więc po zakończeniu tej wielkiej imprezy. Czyżby więc TVN kręcił tam jakiś film? Wtedy jednak powinno się wyłączyć z ruchu całą uliczkę, a nie blokować na cztery dni jedyne w najbliższej okolicy miejsca do parkowania. O sprawie będziemy jeszcze informować.

Więcej na ten temat w Dodatku Warszawskim do "Gazety Polskiej Codziennie".
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Dodatek Warszawski Gazety Polskiej Codziennie
Tagi

Wczytuję komentarze...


Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia: 120 nowych przypadków zakażenia, zmarły dwie osoby

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/iira116 /creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Mamy 120 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – podało ministerstwo zdrowia. Dodano, że zmarły dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem.

Resort podał najnowsze dane:

Potwierdzone przypadki dotyczą: 50 osób z woj. śląskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. zachodniopomorskiego, 9 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj.lubuskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj.podkarpackiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci kolejnych dwóch osób zakażonych koronawirusem. Są to: 67-letnia kobieta z Częstochowy i 88-letnia kobieta hospitalizowana w Raciborzu, która miała choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3503/73 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts