Specjalne przywileje dla prywatnej telewizji? Parking tylko dla TVN-u

Grzegorz Wierzchołowski

Współzałożyciel portalu niezależna.pl, którego jest redaktorem naczelnym. Publikuje również w tygodniku „Gazeta Polska”, dzienniku „Gazeta Polska Codziennie” i miesięczniku „Nowe Państwo”.

Kontakt z autorem

  

Przy wjeździe na ul. Łęczycką na Ochocie pojawił się tajemniczy znak drogowy. Informuje on kierowców o zakazie zatrzymywania się na wyznaczonych miejscach postoju. Do zakazu mają dostosować się wszyscy oprócz... ekipy TVN-u.

Dotychczas przy ul. Łęczyckiej na wyznaczonych miejscach postoju mogli się zatrzymywać wszyscy, po uiszczeniu odpowiedniej opłaty parkingowej. Od 11 do 14 lipca będzie to jednak niemożliwe. Co ciekawe – nowa regulacja nie dotyczy pewnej grupy kierowców. Chodzi o mieszkańców ul. Łęczyckiej albo służby miejskie? Nic bardziej mylnego. Z zakazu wyłączona jest... ekipa filmowa TVN-u.

Próbowaliśmy dowiedzieć się, od kiedy obowiązuje to zadziwiające zarządzenie i czym jest spowodowane? Po skierowaniu pytań do Zarządu Dróg Miejskich otrzymaliśmy odpowiedź, że chodzi o ulicę będącą „drogą gminną, którą zarządza UD Ochoty”. Skontaktowaliśmy się więc z Urzędem Dzielnicy Ochota. Jej rzecznik prasowy, choć dzwoniliśmy w godzinach pracy, nie odbierał jednak telefonu.

Z pewnością nie chodzi o szczyt NATO, gdyż zakaz zaczyna obowiązywać od 11 lipca, a więc po zakończeniu tej wielkiej imprezy. Czyżby więc TVN kręcił tam jakiś film? Wtedy jednak powinno się wyłączyć z ruchu całą uliczkę, a nie blokować na cztery dni jedyne w najbliższej okolicy miejsca do parkowania. O sprawie będziemy jeszcze informować.

Więcej na ten temat w Dodatku Warszawskim do "Gazety Polskiej Codziennie".
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Dodatek Warszawski Gazety Polskiej Codziennie
Tagi

Wczytuję komentarze...

Podziękowania od Bodnara, a na nich... logo „Konstytucja”. Wdzięczność czy polityka?

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska; twitter.com

  

Spotkanie adwokatów w biurze Adama Bodnara, specjalne podziękowania, a na nich... symbol "Konstytucja" wykorzystywany często do podgrzewania sporu politycznego. Tak wyglądały uroczystości z okazji Dnia Praw Człowieka u Rzecznika Praw Obywatelskich. W mediach społecznościowych zapanowało oburzenie. -„Obywatele zasługują na rzecznika, który nie stoi po stronie politycznego sporu” - brzmi jeden z wpisów.

Z okazji Dnia Praw Człowieka w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich zostało zorganizowane spotkanie adwokatów, na którym wręczano specjalne podziękowania:

"Podziękowanie rzecznika praw obywatelskich dla adwokata/adwokatki (tu pada imię i nazwisko) za konsekwentne zaangażowanie i wspieranie obywateli w działaniach na rzecz ochrony praw człowieka"

- napisano w treści. Wyróżnienie jest podpisane przez Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Na Twitterze pochwaliły się nim dwie osoby.

Nie byłoby nic dziwnego w tym podziękowaniu, gdyby nie logo, jakie zostało na nim zamieszczone. To... "Konstytucja", wykorzystywana często przez polityków opozycji. Były prezydent Lech Wałęsa ten wzór ma nawet na każdej noszonej przez siebie koszulce. Symbol graficzny (nie samo słowo) postrzegany jest jednoznacznie, jako kojarzący się z polityką. Podziękowanie od Bodnara, którym chwalono się w sieci, wywołało falę oburzenia. Nic dziwnego, że zaczęły się pojawiać głosy takie jak ten:

- Obywatele zasługują na rzecznika, który nie stoi po stronie politycznego sporu

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl