Specjalne przywileje dla prywatnej telewizji? Parking tylko dla TVN-u

Grzegorz Wierzchołowski

Współzałożyciel portalu niezależna.pl, którego jest redaktorem naczelnym. Publikuje również w tygodniku „Gazeta Polska”, dzienniku „Gazeta Polska Codziennie” i miesięczniku „Nowe Państwo”.

Kontakt z autorem

  

Przy wjeździe na ul. Łęczycką na Ochocie pojawił się tajemniczy znak drogowy. Informuje on kierowców o zakazie zatrzymywania się na wyznaczonych miejscach postoju. Do zakazu mają dostosować się wszyscy oprócz... ekipy TVN-u.

Dotychczas przy ul. Łęczyckiej na wyznaczonych miejscach postoju mogli się zatrzymywać wszyscy, po uiszczeniu odpowiedniej opłaty parkingowej. Od 11 do 14 lipca będzie to jednak niemożliwe. Co ciekawe – nowa regulacja nie dotyczy pewnej grupy kierowców. Chodzi o mieszkańców ul. Łęczyckiej albo służby miejskie? Nic bardziej mylnego. Z zakazu wyłączona jest... ekipa filmowa TVN-u.

Próbowaliśmy dowiedzieć się, od kiedy obowiązuje to zadziwiające zarządzenie i czym jest spowodowane? Po skierowaniu pytań do Zarządu Dróg Miejskich otrzymaliśmy odpowiedź, że chodzi o ulicę będącą „drogą gminną, którą zarządza UD Ochoty”. Skontaktowaliśmy się więc z Urzędem Dzielnicy Ochota. Jej rzecznik prasowy, choć dzwoniliśmy w godzinach pracy, nie odbierał jednak telefonu.

Z pewnością nie chodzi o szczyt NATO, gdyż zakaz zaczyna obowiązywać od 11 lipca, a więc po zakończeniu tej wielkiej imprezy. Czyżby więc TVN kręcił tam jakiś film? Wtedy jednak powinno się wyłączyć z ruchu całą uliczkę, a nie blokować na cztery dni jedyne w najbliższej okolicy miejsca do parkowania. O sprawie będziemy jeszcze informować.

Więcej na ten temat w Dodatku Warszawskim do "Gazety Polskiej Codziennie".
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Dodatek Warszawski Gazety Polskiej Codziennie
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nitras docina Sawickiemu, a poseł PSL nie pozostaje dłużny: Sławek, rozliczaj siebie i KO

Sławomir Nitras i Marek Sawicki / na podst. fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska i Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Ależ emocje muszą panować w szeregach totalnej opozycji po ogłoszeniu wyników wyborów. Sławomir Nitras dał upust swojej powyborczej frustracji i... zaczął docinać posłowi PSL Markowi Sawickiemu. Ten jednak dość szybko odciął się politykowi Koalicji Obywatelskiej.

W rozmowie z RMF FM Sławomir Nitras postanowił znaleźć winnego wyborczej porażki swojej formacji politycznej. Wskazał na... polityka PSL Marka Sawickiego.

Największe pretensje mam szczerze mówiąc Marka Sawickiego. Uważam, że to on od początku robił wszystko, żeby ta formuła (szerokiej koalicji – przyp. red.) się nie udała. Pamiętam, jak mnie przekonywał jeszcze przed wyborami, że nikt z PSL nie zdobędzie mandatu europarlamentarnego, bo nasze „dwójki” przeskoczą ich „jedynki”, tak się nie stało, mówił, że nie mamy szans wygrać z PiS-em w tej formule. Mam pretensje do tych wszystkich mądralińskich, którzy wtedy powiedzieli, że tak będzie lepiej.
- żalił się Nitras.

Wywołany do tablicy Sawicki odpowiedział mu we wpisie na Twitterze, żeby rozliczał, ale Koalicję Obywatelską, bo „PSL wynik podwoiło”.

Sławek rozliczaj siebie i KO. PSL wynik podwoiło, wy podzieliliście na dwa.
- napisał Sawicki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl