Przy wjeździe na ul. Łęczycką na Ochocie pojawił się tajemniczy znak drogowy. Informuje on kierowców o zakazie zatrzymywania się na wyznaczonych miejscach postoju. Do zakazu mają dostosować się wszyscy oprócz... ekipy TVN-u.

Dotychczas przy ul. Łęczyckiej na wyznaczonych miejscach postoju mogli się zatrzymywać wszyscy, po uiszczeniu odpowiedniej opłaty parkingowej. Od 11 do 14 lipca będzie to jednak niemożliwe. Co ciekawe – nowa regulacja nie dotyczy pewnej grupy kierowców. Chodzi o mieszkańców ul. Łęczyckiej albo służby miejskie? Nic bardziej mylnego. Z zakazu wyłączona jest... ekipa filmowa TVN-u.

Próbowaliśmy dowiedzieć się, od kiedy obowiązuje to zadziwiające zarządzenie i czym jest spowodowane? Po skierowaniu pytań do Zarządu Dróg Miejskich otrzymaliśmy odpowiedź, że chodzi o ulicę będącą „drogą gminną, którą zarządza UD Ochoty”. Skontaktowaliśmy się więc z Urzędem Dzielnicy Ochota. Jej rzecznik prasowy, choć dzwoniliśmy w godzinach pracy, nie odbierał jednak telefonu.

Z pewnością nie chodzi o szczyt NATO, gdyż zakaz zaczyna obowiązywać od 11 lipca, a więc po zakończeniu tej wielkiej imprezy. Czyżby więc TVN kręcił tam jakiś film? Wtedy jednak powinno się wyłączyć z ruchu całą uliczkę, a nie blokować na cztery dni jedyne w najbliższej okolicy miejsca do parkowania. O sprawie będziemy jeszcze informować.

Więcej na ten temat w Dodatku Warszawskim do "Gazety Polskiej Codziennie".