Wygląda na to, że redaktorzy należących do spółki Agora (wydawcy „Gazety Wyborczej”) portalów gazeta.pl i wyborcza.pl ścigają się ze sobą w wymyślaniu coraz bardziej sensacyjnych tytułów. W środę w jednym zdaniu portal gazeta.pl połączył mecz Euro 2016 Portugalia-Walia z sejmową debatą ws. Trybunału Kontynuacyjnego. Dziś z kolei wyborcza.pl połączył TK z... walką o prawa homoseksualistów i lesbijek. Można? Można.

Jak pisał wczoraj portal niezalezna.pl, w środę wieczorem Sejm przeprowadził drugie czytanie poselskiego projektu ustawy o TK. W tym samym czasie na stadionie w Lyonie Portugalia i Walia rozgrywały półfinałowe spotkanie mistrzostw Euro 2016.

W gazeta.pl uznano chyba, że… mecz akurat o tej porze jest na rękę Prawu i Sprawiedliwości. Niezwykle pomysłowi redaktorzy postanowili więc spróbować odciągnąć kibiców piłki nożnej od śledzenia spotkania. Na stronie głównej portalu pojawił się tytuł napisany czerwoną czcionką. Brzmiał następująco: „PILNE. PiS chce, żebyś oglądał mecz i nie czytał, co teraz robi w Sejmie z ustawą o TK”.

Dziś już po tym, jak Sejm przyjął nową ustawę o TK, na portalu wyborcza.pl pojawił się kolejny kuriozalny tytuł, a raczej tytuł obrazujący kuriozalne oświadczenie progejowskiej organizacji: Kampania Przeciwko Homofobii: "Walka o Trybunał jest też walką o ochronę praw osób LGBT"O co chodzi? O oświadczenie Kampanii Przeciwko Homofobii, która w komunikacie stwierdziła: 

"Bardzo nas niepokoją i smucą działania partii rządzącej, która zmierza do pozbawienia Trybunału Konstytucyjnego niezależności. Trybunał pełni w państwie rolę bezpiecznika. Chroni nas m.in. przed wprowadzaniem przepisów naruszających prawa człowieka, w tym prawa osób LGBT [...] Walka o utrzymanie niezależności Trybunału jest dziś również walką o utrzymanie standardu ochrony praw osób LGBT w Polsce".

Wygląda na to, że wyborcza.pl w walce o Trybunał Konstytucyjny, która większości Polaków już się całkowicie znudziła, musi sięgać po najbardziej groteskowe oświadczenia mało poważnych organizacji. A potem wymyślać takież tytuły. Współczujemy.