Pralnia Amber Gold

  

Nareszcie sejmowa komisja śledcza zajmie się sprawą Amber Gold, o której nie chcieli słyszeć posłowie Platformy Obywatelskiej. Wyrosła w mateczniku PO afera została trzy lata temu zamieciona pod dywan przez polityków ówcześnie rządzącej partii.

Na pierwszy rzut oka widać, że parlamentarzyści z komisji śledczej na brak pracy nie będą narzekali. Wystarczy przypomnieć liczne publikacje, także „Gazety Polskiej” i „Codziennej”, odsłaniające coraz to nowe wątki afery, której tropy prowadziły do najbliższych współpracowników Donalda Tuska i do niego samego. Nikt na przykład nie wyjaśnił, dlaczego Jan Krzysztof Bielecki interesował się sprawą Amber Gold, zanim stało się o tej firmie głośno i dlaczego prezydent Gdańska Paweł Adamowicz spotykał się z aferzystą Marcinem P., właścicielem AG. Nie wiemy, jak dokładnie wyglądała współpraca Michała Tuska z Marcinem P. w czasie, gdy Donald Tusk był premierem, nie znamy roli służb specjalnych w całej sprawie. Nie wiadomo, czy komisja śledcza odpowie na te pytania, ale jedno jest pewne – będzie bardzo ciekawie. Niewykluczone nawet, że na naszych oczach narodzi się thriller polityczny z politykami Platformy w roli głównej.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts