​Chrześcijański hymn Islandczyków hitem internetu – WIDEO

Sześcioosobowy islandzki zespół zaśpiewał a capella chrześcijański średniowieczny hymn. Pieśń wykonano na jednym z niemieckich dworców.

youtube.com/print screen
Sześcioosobowy islandzki zespół zaśpiewał a capella chrześcijański średniowieczny hymn. Pieśń wykonano na jednym z niemieckich dworców. I choć wideo zamieszczono na YouTube przed trzema laty, dużą popularność zaczęło zyskiwać w ostatnim czasie, być może dzięki sukcesom Islandczyków na Euro 2016.

Pieśń „Heyr himna smiður” („Usłysz, kowalu niebios”) wykonano na dworcu w niemieckim Wuppertal. Oryginalny tekst napisał w 1208 roku islandzki wódz Kolbeinn Tumason.

Tak brzmi tłumaczenie hymnu na język polski (za portalem deon.pl):

Usłysz, kowalu niebios, o co prosi Cię poeta. Niech Twa łaska przyjdzie do mnie łagodnie. Wzywam Cię, bo mnie stworzyłeś. Jestem Twym niewolnikiem, a Ty moim Panem.

Boże, wzywam Cię, byś mnie uzdrowił. Pamiętaj o mnie, łagodny. Potrzebujemy Cię najbardziej. Odpędź, o Królu słońc, Szczodry i wspaniały Każdy ludzki smutek z miasta serca.

Czuwaj nade mną, o łagodny. Prawdziwie potrzebujemy Cię w każdej chwili w świecie ludzi. Poślij nam, Synu dziewicy, dobre sprawy. Cała pomoc jest od Ciebie, w moim sercu.

Posłuchaj wykonania hymnu:

 

Źródło: niezalezna.pl,deon.pl

#hymn #Islandia #chrześcijaństwo #Islandczycy #Euro 2016

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo