W całej Warszawie na plakatach, billboardach, ogłoszeniowych słupach i w gazetach pojawiły się numery telefonu do muzycznych infolinii. Od dziś każdy może zadzwonić i posłuchać muzyki jednego z najpopularniejszych kompozytorów w dziejach – Wolfganga Amadeusza Mozarta – w wykonaniu artystów Warszawskiej Opery Kameralnej. Wszystko to w ramach projektu „Polecam posłuchać Mozarta” towarzyszącego 26. edycji Festiwalu Mozartowskiego. 


Od ponad ćwierć wieku co roku o tej porze dźwięki muzyki Mozarta wypełniają niemal całą Warszawę. Utworów kompozytora można posłuchać na operowej widowni lub w czasie licznych koncertów. Ale nie tylko – dzwoniących pod wybrane infolinie słuchaczy do przyjścia na Festiwal Mozartowski zaproszą znakomici soliści operowi, którzy zaprezentują fragmenty arii wiedeńskiego geniusza. Wystarczy wpisać odpowiedni numer telefonu, by w domu lub zatłoczonym mieście przenieść się do niezwykłego świata muzyki poważnej.


Na plakatach zachęcających do wzięcia udziału w akcji czwórkę artystów będzie można zobaczyć poza operową sceną w codziennych, nieformalnych sytuacjach, ale wciąż słuchających muzyki Mozarta. W ten sposób soliści Warszawskiej Opery Kameralnej chcą pokazać, że utworów kompozytora można słuchać zawsze i wszędzie – podczas porannej kawy, lunchu czy relaksując się po pracy.
 

Mozart to najpopularniejszy autor muzyki klasycznej na świecie. Czasem nie wiemy, że znana wszystkim melodia została skomponowana właśnie przez niego. Najłatwiej jest więc rozpocząć słuchanie klasyki od jego utworów. Stąd wziął się pomysł na taką kampanię

- komentuje Jerzy Lach, dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej, która od 1991 roku organizuje Festiwal Mozartowski w Warszawie.

22 637 77 82 / zadzwoń i posłuchaj operowej arii Mozarta w wykonaniu Anny Radziejewskiej;

22 637 77 81 / zadzwoń i posłuchaj operowej arii Mozarta w wykonaniu Olgi Pasiecznik;

22 637 77 83 / zadzwoń i posłuchaj operowej arii Mozarta w wykonaniu Marty Boberskiej;

22 637 77 84 / zadzwoń i posłuchaj operowej arii Mozarta w wykonaniu Roberta Gierlach.