Kanada wprowadza dowody "neutralne płciowo". Zamiast kobiet i mężczyzn znak "X"

  

Rząd Kanady planuje wprowadzenie znaku "X" jako alternatywy dla odróżniania płci męskiej i kobiecej w dowodach osobistych. Pomysł ogłosił liberalny premier kraju Justin Trudeau podczas parady gejowskiej w Toronto.

Premier Kanady Justin Trudeau stwierdził, że jego rząd pracuje nad wprowadzeniem neutralnych płciowo dowodów osobistych. Główną innowacją będzie możliwość wstawienia znaku "X" w rubryce "płeć" - zamiast określenia "męska" lub "kobieca". Podobne rozwiązania wprowadzono już pod koniec czerwca w stanie Ontario - chodzi o neutralne płciowo prawa jazdy.

Podczas homoparady w Toronto Trudeau powiedział, że rozwiązanie z Ontario należałoby przenieść na poziom federalny. Dodajmy, że liberał był pierwszym kanadyjskim premierem, który uczestniczył w takim zlocie gejów.

Niestety - Trudeau nie jest pierwszym politykiem, który wprowadzi równie idiotyczny pomysł na poziomie krajowym. Podobne przepisy weszły już w życie w Australii, Nowej Zelandii i Nepalu.

Przypomnijmy, że ugrupowanie Trudeau - Partia Liberalna Kanady - złożyło w kwietniu w parlamencie projekt ustawy dotyczący eutanazji, który umożliwia skracanie życia przez lekarzy na życzenie pacjenta w wypadku, kiedy dotknięty jest on nieuleczalną chorobą lub trwałym, nieodwracalnym kalectwem. Premier Kanady przychylił się do złożonego przez jego partię projektu ustawy o "dobrowolnej eutanazji przy zachowaniu standardów postępowania medycznego".
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: spiegel.de,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Tusk z Brukseli radzi Poczcie Polskiej: „Powinna dostarczyć maseczki zamiast pakietów do głosowania”

Donald Tusk / Aleksiej Witwicki / Gazeta Polska

  

"Poczta Polska powinna Polakom dostarczyć maseczki zamiast pakietów do głosowania" - zaapelował na Twitterze Donald Tusk, nawiązując do możliwości przeprowadzenia wyborów prezydenckich w Polsce w sposób korespondencyjny. "Trzeba ratować życie, nie władzę" - dodał.

[polecam:https://niezalezna.pl/320330-teraz-walka-z-epidemia-wkrotce-z-fideszem-tusk-pisze-list-i-wskazuje-kierunek-dzialan]

W ostatnich dniach Tusk wyraźnie się ożywił w mediach społecznościowych, co i rusz publikując komentarze, bądź pisząc listy. Kiedy cała Europa zajęta jest epidemią koronawirusa, Donald Tusk przypomina np. o kampanii przeciwko Węgrom. "Obecnie priorytetem jest walka z pandemią, ale wkrótce nadejdzie czas, że będziecie musieli przemyśleć stanowisko w sprawie wykluczenia węgierskiego Fideszu z Europejskiej Partii Ludowej" - napisał w liście do członków Europejskiej Partii Ludowej.

Dzisiaj, siedzący w Brukseli Tusk, na cel obrał sobie najbliższe wybory prezydenckie i pomysł Prawa i Sprawiedliwości, by przeprowadzić w sposób korespondencyjny, przy wykorzystaniu Poczty Polskiej.

Poczta Polska powinna Polakom dostarczyć maseczki zamiast pakietów do głosowania. Trzeba ratować życie, nie władzę

- napisał na Twitterze.

Klasycznie już, kolejna rada byłego premiera spotkała się z ciętymi komentarzami internautów. Niektóre publikujemy poniżej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts