Kanada wprowadza dowody "neutralne płciowo". Zamiast kobiet i mężczyzn znak "X"

  

Rząd Kanady planuje wprowadzenie znaku "X" jako alternatywy dla odróżniania płci męskiej i kobiecej w dowodach osobistych. Pomysł ogłosił liberalny premier kraju Justin Trudeau podczas parady gejowskiej w Toronto.

Premier Kanady Justin Trudeau stwierdził, że jego rząd pracuje nad wprowadzeniem neutralnych płciowo dowodów osobistych. Główną innowacją będzie możliwość wstawienia znaku "X" w rubryce "płeć" - zamiast określenia "męska" lub "kobieca". Podobne rozwiązania wprowadzono już pod koniec czerwca w stanie Ontario - chodzi o neutralne płciowo prawa jazdy.

Podczas homoparady w Toronto Trudeau powiedział, że rozwiązanie z Ontario należałoby przenieść na poziom federalny. Dodajmy, że liberał był pierwszym kanadyjskim premierem, który uczestniczył w takim zlocie gejów.

Niestety - Trudeau nie jest pierwszym politykiem, który wprowadzi równie idiotyczny pomysł na poziomie krajowym. Podobne przepisy weszły już w życie w Australii, Nowej Zelandii i Nepalu.

Przypomnijmy, że ugrupowanie Trudeau - Partia Liberalna Kanady - złożyło w kwietniu w parlamencie projekt ustawy dotyczący eutanazji, który umożliwia skracanie życia przez lekarzy na życzenie pacjenta w wypadku, kiedy dotknięty jest on nieuleczalną chorobą lub trwałym, nieodwracalnym kalectwem. Premier Kanady przychylił się do złożonego przez jego partię projektu ustawy o "dobrowolnej eutanazji przy zachowaniu standardów postępowania medycznego".
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: spiegel.de,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Biedroń by chciał, żeby Śmiszek został... misterem Sejmu. "Bierzcie się do roboty, zamiast pajacować!"

Robert Biedroń / / Kuba Bożanowski from Warsaw, Poland [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

  

"Super Express" zorganizował plebiscyt na mistera Sejmu. Wśród kandydatów jest poseł-elekt Krzysztof Śmiszek - prywatnie partner europosła Wiosny Roberta Biedronia. Ten napisał w mediach społecznościowych: "Sorry Panowie, ale wybór jest oczywisty!" - zachęcając do głosowania na Śmiszka. Na te "żarty" zareagował wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. "Bierzcie się do roboty, zamiast pajacować!" - zaapelował polityk.

To kolejna tego typu sonda "Super Expressu". Wcześniej przeprowadzono wybory miss Sejmu.

Choć pierwsze posiedzenie Sejmu w nowym składzie wciąż przed nami, to w sondzie brani są pod uwagę posłowie - elekci. W tym Krzysztof Śmiszek.

To zdecydowanie przypadło do gustu jego partnerowi - Robertowi Biedroniowi, szefowi Wiosny. "Sorry Panowie, ale wybór jest oczywisty!" - napisał polityk na Twitterze.

Do sytuacji odniósł się wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

Biedroń załatwił swojemu chłopakowi jedynkę na liście Lewicy, a teraz promuje go na..."mistera Sejmu". żenada. Bierzcie się do roboty, zamiast pajacować!

- napisał na Facebooku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: facebook.com, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl