Petru w sojuszu z Dutkiewiczem. Nowoczesna będzie miała wiceprezydenta Wrocławia

Ryszard Petru ogłosił wczoraj, że jego formacja będzie miała swojego wiceprezydenta we Wrocławiu. Lider Nowoczesnej nie wyklucza, że przed kolejnymi wyborami samorządowymi w 2018 r.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Ryszard Petru ogłosił wczoraj, że jego formacja będzie miała swojego wiceprezydenta we Wrocławiu. Lider Nowoczesnej nie wyklucza, że przed kolejnymi wyborami samorządowymi w 2018 r. jego partia uzgodni swojego kandydata na prezydenta Wrocławia z Rafałem Dutkiewiczem. – To jasno wskazuje przegraną Grzegorza Schetyny. Na Platformę nie chcą już nawet stawiać politycy na Dolnym Śląsku, czyli w jego mateczniku – komentuje dr Wojciech Jabłoński, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

Chociaż Petru oświadczył, że Nowoczesna będzie miała we Wrocławiu swojego wiceprezydenta, nie podał jego nazwiska. „Gazeta Wrocławska” zdradza za to, że z jej informacji wynika, iż do zmian we wrocławskim magistracie może dojść już we wrześniu.

Kto więc zostanie nowym wiceprezydentem? Jeden z informatorów "Gazety Polskiej Codziennie" mówi, że będzie to osoba szerzej zupełnie nieznana. Inny, proszący o zachowanie anonimowości wrocławski polityk, jest zdania, że ten, kto teraz zostanie wiceprezydentem Wrocławia z Nowoczesnej, będzie kandydował na prezydenta tego miasta w następnych wyborach samorządowych. – Nie wykluczałbym także znanych polityków i to nie tylko Nowoczesnej, lecz także PO, bo przecież są tam jeszcze przeciwnicy Schetyny. Więc może jakiś bardzo niespodziewany transfer do Nowoczesnej w wakacje? – sugeruje źródło "Gazety Polskiej Codziennie". I dodaje, że w drugim wariancie mógłby wystartować Rafał Dutkiewicz z poparciem Nowoczesnej. Intensywnie przygotowuje się do wyborów samorządowych – zaznacza.

Niezależnie od tego, jakie będą ostatecznie personalia nowego wiceprezydenta, wyraźnie widać, że całe przedsięwzięcie jest wymierzone w Grzegorza Schetynę. Wrocławska „Gazeta Wyborcza” podaje, że wczoraj politycy Nowoczesnej krytykowali Schetynę za próbę porozumienia się radnych PO i PiS w Sejmiku Dolnośląskim w związku z odwołaniem marszałka Dolnego Śląska Cezarego Przybylskiego. – Rozmowy Schetyny i PiS to zagrożenie dla polskiej demokracji – mówił poseł Krzysztof Mieszkowski. 

Więcej w "Gazecie Polskiej Codziennie".

 

 


Źródło: Gazeta Polska Codziennie

#Nowoczesna #Wrocław #Rafał Dutkiewicz

Magdalena Złotnicka
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo