Skazany za protest przeciwko KOD za pomocą ustawy o …. ochronie środowiska

Wrocławski społecznik związany ze środowiskami patriotycznymi, Jarek Bogusławski, został skazany zaocznie przez sąd na karę 380 złotych za zakłócanie „niezakazanego zgromadzenia publicznego Ko

wdolnymslasku
Wrocławski społecznik związany ze środowiskami patriotycznymi, Jarek Bogusławski, został skazany zaocznie przez sąd na karę 380 złotych za zakłócanie „niezakazanego zgromadzenia publicznego Komitetu Obrony Demokracji”. - Policja sporządziła ten wniosek na żądanie środowiska prawniczego lub zwierzchników związanych z polityczną frakcją sprzyjającą antyrządowym organizacjom politycznym - napisał w odwołaniu od wyroku Bogusławski.

- W dniu 9 stycznia 2016 roku około godziny 15 we Wrocławiu na placu Solnym zakłócił przebieg niezakazanego zgromadzenia publicznego KOD, skandując hasła przy pomocy ręcznego urządzenia nagłaśniającego, czym naruszył zakaz używania instalacji lub urządzeń nagłaśniających określony art.156 ust.1 z 2001 roku, Prawo Ochrony Środowiska” - brzmi uzasadnienie wyroku zaocznego wydanego przez Annę Kegel z Sądu Rejonowego dla Wrocławia Śródmieścia .Tą samą, która skazała trzech kibiców i 5 narodowców za baner „Dutkiewicz + Bauman= Czerwona Koalicja".

Oskarżony odwołał się od wyroku. Twierdzi, że w żaden sposób nie zakłócił manifestacji. - Kierując się dobrem publicznym, troską o państwo i bezpieczeństwo jego obywateli, miałem niezbywalne prawo do użycia urządzenia nagłaśniającego i wygłaszania przez nie ostrzeżeń i komunikatów - napisał w odwołaniu Bogusławski.

- Biorąc jednak pod uwagę nieznajomość prawa i wypełnianie dyrektyw odgórnych w ramach działalności policji, dopuszczam do świadomości to, że policja  sporządziła ten wniosek na żądanie środowiska prawniczego lub zwierzchników, związanych z polityczną frakcją sprzyjającą antyrządowym organizacjom politycznym - podkreślił.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Wrocław #KOD #Jarek Bogusławski #policja #Anna Kegel

MP
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo