Polskie transfery po Euro 2016

Przedwczoraj Grzegorz Krychowiak, wczoraj Kamil Glik i Wojciech Szczęsny, jutro być może Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński lub Artur Jędrzejczyk.

archiwum
Przedwczoraj Grzegorz Krychowiak, wczoraj Kamil Glik i Wojciech Szczęsny, jutro być może Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński lub Artur Jędrzejczyk. Polscy piłkarze po udanym występie w mistrzostwach Europy masowo zmieniają kluby na lepsze.

W przyszłym roku rozgrywki Ligi Mistrzów powinny być dla polskich kibiców dużo ciekawsze niż w ostatnich latach. Wiadomo już, że mamy piłkarzy w dwóch klubach, które będą należały do głównych faworytów tych rozgrywek. Oprócz Roberta Lewandowskiego, który o najważniejsze klubowe trofeum powalczy z Bayernem Monachium, także Grzegorz Krychowiak będzie miał szansę na wygraną razem z Paris Saint-Germain, mistrzem Francji i jednym z najbogatszych klubów świata.

– Mój cel to przede wszystkim osiągnąć sukcesy z nowym klubem w Europie. Zawsze podejmuję decyzje, patrząc tylko na aspekty czysto piłkarskie. Reszta jest sprawą drugorzędną. Choć nie ukrywam, że Paryż to piękne miasto, które mojej partnerce Celii i mnie bardzo odpowiada. Zapewniam jednak, że nawet takie miejsce jak Paryż nie zmieni mojego podejścia do futbolu – wszystko podporządkowuję piłce nożnej i to jest dla mnie najważniejsze

– powiedział po transferze Krychowiak.

Reprezentant Polski w stolicy Francji spotka swojego trenera z Sevilli Unaia Emery, choć jak przyznaje, na początku rozmów z PSG nie wiedział, że jego trener wybierze ten sam kierunek.

– Jest to szkoleniowiec, którego znam bardzo dobrze i odpowiada mi jego sposób pracy. Na początku, kiedy zaczęły się rozmowy z PSG, nie wiedziałem jednak, że będzie tam trenerem. Dowiedziałem się o tym kilka tygodni później. Podczas tych dwóch sezonów wspólnej pracy stałem się bardziej kompletnym zawodnikiem. To był mój cel przy przechodzeniu do Sevilli. Udało się nam przy tym dwa razy wygrać Ligę Europy, co jest fantastycznym wyczynem. Wiem, że ambicje PSG są dużo większe niż tylko sukces na podwórku krajowym. Chcą wygrać Ligę Mistrzów, ale to dobrze się składa, bo ja po dwóch zwycięstwach w Lidze Europy też mam to w swoich planach

– ekscytował się po transferze Krychowiak.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".

 

 


Źródło: Gazeta Polska Codziennie

#piłka nożna

Artur Szczepanik
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo