Co dalej z holdingiem obronnym

  

Polski Holding Obronny, jako spadkobierca dawnego Bumaru, musi nie tylko poradzić sobie z rozliczeniem starych kontraktów zbrojeniowych, ale również znaleźć sens dalszego istnienia. Według strategii spółka ta ma docelowo świadczyć usługi ochroniarskie, stając się firmą odpowiedzialną za ochronę strategicznej infrastruktury.

Pomysł z założenia jest bardzo dobry. Rurociągi czy magazyny ropy lub gazu powinny być chronione przez kontrolowaną przez skarb państwa firmę. Realizacja tego planu przez PHO może być jednak bardzo trudna. Tym bardziej że doświadczenie w tym sektorze i podobne pomysły na rozwój ma Naftor (spółka córka państwowego PERN-u). To niejedyny problem. Od kilku lat walka na rynku usług ochroniarskich jest bardzo brutalna, a wręcz dumpingowe ceny są na porządku dziennym. Warto więc zastanowić się nad stworzeniem PHO takich możliwości i strategii na przyszłość, aby dalsze funkcjonowanie tego przedsiębiorstwa nie było skazane na porażkę.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts