Sympatię przyniósł im słynny utwór „Uprising” opowiadający o Powstaniu Warszawskim. W wakacje ukaże się ósmy studyjny album grupy Sabaton, w którym również pojawią się nawiązania do historii Polski, a okładkę krążka zilustruje... polska husaria.

Wielką popularność nad Wisłą rockmanom przyniosła kompozycja z 2010 roku pt. „Uprising”, która opisuje heroizm Polaków podczas Powstania Warszawskiego. Teledysk do tego utworu z udziałem generała Waldemara Skrzypczaka został nakręcony w maju tego samego roku w Fabryce Norblina w Warszawie. 

OBEJRZYJ:10 czerwca 2016 roku w sieci ukazał się singiel pt. „The Lost Battalion” zapowiadający najnowszą płytę Sabatonu, której premiery można się spodziewać w drugiej połowie sierpnia.

POSŁUCHAJ SINGLA:
Na najnowszym krążku „The Last Stand” obok utworów opowiadających o krwawej bitwie pod Termopilami z 480 r. p.n.e. czy wspomnianej przy okazji singla historii amerykańskiego Zagubionego Batalionu z 1918 r., znalazła się również kompozycja pt. „Winged Hussars” traktująca o Odsieczy Wiedeńskiej z 1683 r. i wspaniałych dokonaniach  naszej husarii. 

ZOBACZ TRAILER ALBUMU "THE LAST STAND":
Okładka najnowszego albumu nawiązuje m.in. do polskiej husarii. (fot. Wikipedia)

Więcej na ten temat już jutro w "Gazecie Polskiej Codziennie".