Bank Pekao, Bank Zachodni WBK oraz mBank to trzej najwięksi płatnicy w Polsce podatku CIT wśród inwestorów zagranicznych w 2014 r.

Jak wynika z opublikowanego zestawienia „Pulsu Biznesu” Bank Pekao zapłacił 608 mln zł, Bank Zachodni WBK odprowadził 463 mln zł podatku, a mBank - ponad 300 mln zł. 

- W pierwszej dziesiątce największych płatników podatku CIT jest aż siedem banków, co pokazuje, jak duży jest wkład instytucji finansowych w budowę kraju - skomentował wiceprezes Banku Pekao Andrzej Kopyrski podczas prezentacji zestawienia.

W zestawieniu znalazły się także dwie spółki z sektora handlowego: Jeronimo Martins Polska - właściciel sieci sklepów Biedronka (275 mln zł) oraz Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska (138 mln zł), a także operator T-Mobile Polska.

- Podatki płaciliśmy, jeszcze zanim stało się to modne, i nie po raz pierwszy jesteśmy dostrzeżeni w zestawieniach największych płatników podatku CIT i tak też będzie w kolejnych latach

- powiedział dyrektor ds. korporacyjnych Jeronimo Martins Polska Alfred Kubczak.

Pierwsza dziesiątka największych płatników plasuje się następująco: Bank Pekao, Bank Zachodni WBK, mBank, ING Bank Śląski, Jeronimo Martins Polska, T-Mobile Polska, Bank Handlowy w Warszawie, Bank Millennium, Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska, Santander Consumer Bank.