Rosjanie straszą Iskanderami

  

Rosja może ulokować w Obwodzie Kaliningradzkim rakiety balistyczne krótkiego zasięgu "Iskander". To będzie odpowiedź na rozmieszczenie w Europie tarczy antyrakietowej - straszą rosyjscy politycy. 

Rakiety balistyczne mogą zostać również rozmieszczone na Krymie, zajętym przez Rosjan w 2014 roku - podaje angielski dziennik "Daily Express".

"Iskandery" to lądowe pociski balistyczne na mobilnej platformie samochodowej. W wersji dla armii rosyjskiej mają zasięg od 380 do 500 km. Jeżeli pociski zostaną ulokowane w rosyjskiej enklawie nad Bałtykiem, w ich zasięgu znajdzie się cały rejon Bałtyku, znaczna część Polski, wschodnia część Niemiec, a także Szwecja.

Jak twierdzą eksperci, cele te mogą być i tak obecnie osiągnięte przez pociski rakietowe długiego zasięgu, które posiada Rosja. Moskwa wykorzystuje jednak fakt budowy amerykańskiej tarczy antyrakietowej jako polityczną zasłonę, która potrzebna jest do uzasadnienia stacjonowania rakiet nuklearnych w Europie Środkowej-pisze „Daily Express”

Resort obrony narodowej FR straszy również dozbrojeniem Zachodniego Okręgu Wojskowego, graniczącego m.in. z Polską i krajami bałtyckimi. Do końca br. rosyjscy żołnierze mają otrzymać ponad 2 tys. jednostek najnowocześniejszego sprzętu bojowego, w tym systemy rakietowe i ciężką artylerię.

Rakiety Iskander zostały już dwukrotnie przez Rosję rozmieszczone podczas ćwiczeń w Kaliningradzie.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,express.co.uk

Tagi

Wczytuję komentarze...

Przewaga PiS nad Koalicją Europejską się zwiększyła! Oto NAJNOWSZE wyniki sondażowe

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

PiS wygrywa wybory z poparciem 43,1 proc., drugie miejsce zajmuje Koalicja Europejska z poparciem 38,4 proc. - wynika z sondażu tzw. late poll Ipsos, podanego ok. północy przez stacje telewizyjne.

W myśl sondażu pięcioprocentowy próg przekracza także Wiosna (6,7 proc.) i Konfederacja (6,2 proc.). Pozostałe komitety nie przekraczają 5-procentowego progu. Zgodnie z tym sondażem PiS uzyskuje w Parlamencie Europejskim 24 mandaty, Koalicja Europejska 22 mandaty, a po 3 mandaty Wiosna i Konfederacja.

Tzw. late poll to wyniki sondażowe z późniejszej godziny niż podane o 21 sondaże exit poll. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl